Mąż prześladował żonę

W toksycznym związku nie ma miejsca na partnerstwo ani emocjonalne wsparcie. Kilka dni temu na policję zadzwoniła mieszkanka Józefowa, która bała się swojego męża. Mężczyzna nie tylko znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, lecz także ją śledził.

MATEUSZ JAKUBIEC

W tej rodzinie od dawna źle się działo. 45-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. – Kobieta zadzwoniła na Komisariat Policji w Józefowie, tłumacząc, że jej mąż od dłuższego czasu wszczyna awantury domowe, a także znęca się nad nią fizycznie i psychicznie.

45-latek poniżał żonę, ośmieszał ją, groził jej i ograniczał kontakty z bliskimi – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Kobieta opowiadała funkcjonariuszom, że mąż często ją śledzi i jeździ za nią samochodem. – Policjanci poprosili, aby przyjechała swoim autem na komisariat – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin.

– Kiedy kobieta pojawiła się na miejscu, przed budynkiem czekali już funkcjonariusze. Stróże prawa zauważyli też jej męża, który zatrzymał samochód w pobliżu. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 45-latek jeździł autem bez uprawnień – zaznacza rzecznik prasowy KPP w Otwocku. I dodaje, że mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad swoją żoną i kierowanie pojazdem mechanicznym, mimo że jakiś czas temu cofnięto mu uprawnienia.

Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i otwockiej prokuratury zastosował wobec 45-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu nawet pięć lat za kratami.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.