Powiatowy Festiwal Kultury: Święto lokalnej sztuki

Alicja Szemplińska, zwyciężczyni programu „The Voice of Poland”, będzie gwiazdą wieczoru podczas XVII edycji Powiatowego Festiwalu Kultury. To wielkie święto sztuki, rękodzieła i muzyki odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 września na skwerze im. rtm. Witolda Pileckiego w Otwocku.

Alicja Szemplińska zacznie swój koncert o godz. 21

PRZEMEK SKOCZEK

To będzie bardzo miłe zakończenie wakacji i powitanie roku szkolnego. Powiatowy Festiwal Kultury jest wyjątkowym wydarzeniem, na którym od kilkunastu lat prezentują się wszystkie gminy powiatu otwockiego i tutejsi artyści, przede wszystkim ludowi, reprezentujący lokalny folklor. Teraz impreza wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Warto poznawać różnorodność naszego regionu, gdzie z jednej strony mamy Kołbielszczyznę i jej piękne wycinanki, a z drugiej Otwock z zabytkowymi świdermajerami czy region nadwiślański i Urzecze. Podczas festiwalu dorobek artystyczny i kulturowy przedstawią gminy, które zaprezentują się zarówno na scenie, jak i stoiskach promocyjnych. W programie są występy zespołów ludowych, teatralnych grup artystycznych i zespołu rockowego. Na stoiskach znajdziemy dzieła artystów ludowych, rękodzielników, kół gospodyń wiejskich, poznamy działania organizacji pozarządowych i instytucji kultury z powiatu otwockiego. Warto także odwiedzić stoisko rekonstruktorów historycznych ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae, a także wziąć udział w warsztatach malowania toreb.

Późnym popołudniem ma odbyć się koncert Bolesława Błaszczyka, wiolonczelisty znanego z Grupy MoCarta. Po nim wystąpią zespoły Desorientacja i Mashlive, a gwiazdą wieczoru będzie zwyciężczyni programu „The Voice of Poland” z 2019 roku – Alicja Szemplińska. Ta niezwykle utalentowana, obdarzona wspaniałym głosem, osobowością i nietuzinkową urodą artystka to jedna z najciekawszych polskich wokalistek młodego pokolenia.

– Cieszę się, że wracamy do idei Powiatowego Festiwalu Kultury, na którym mogą zaprezentować się wszystkie gminy z terenu powiatu otwockiego. Różnorodność stoisk promocyjnych i artystycznych, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz występy zespołów – dzięki tej bogatej ofercie każdy mieszkaniec powiatu, a także przybyli goście znajdą coś dla siebie – mówi członek zarządu powiatu Kinga Błaszczyk, która odpowiada za zadania ze sfery kultury w Starostwie Powiatowym w Otwocku. – Gorąco zapraszam do przybywania na nasz festiwal. Jestem wdzięczna za to, że po trudnym pandemicznym czasie znów będziemy mogli się spotkać, zobaczyć i porozmawiać osobiście. PFK odbędzie się na skwerze im. rtm. Witolda Pileckiego, czyli na terenie dawnej Zieleni Miejskiej, w godz. 14-22. „Linia Otwocka” objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.