Otworzyli plac zabaw po wakacjach

Otwocki urząd miasta, który przed wakacjami zamknął plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia, zrobił dzieciom niespodziankę. Aby umilić im początek roku szkolnego, 1 września urzędnicy otworzyli zamknięty przez całe lato plac zabaw

Plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia, od strony ul. Kościuszki i ul. Czaplickiego w Otwocku, to jedno z ulubionych miejsc zabaw dzieci mieszkających w okolicy. W maju „Linia” informowała, że prąd z latarni poraził tam dwoje dzieci. Sprawą zajęły się Urząd Miasta w Otwocku i Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej, a obiekt był kilka razy otwierany i zamykany. Ostatecznie przed wakacjami urzędnicy na dobre zamknęli plac zabaw. Otwocki urząd i OZEC w tym czasie wyjaśniały, w jaki sposób doszło do awarii latarni.

Podczas kontroli okazało się, że kiedy dwoje dzieci zostało porażonych prądem z latarni, oświetlenie na placu zabaw nie było załączone. – Wiele wskazuje na to, że prawdopodobną przyczyną awarii był niezinwentaryzowany kabel energetyczny, który mógł znajdować się pod napięciem, a nie był związany z oświetleniem placu zabaw – twierdził w czerwcu otwocki urząd. I zlecił dodatkową kontrolę, która miała wyjaśnić całą sprawę.

Niestety wyjaśnianie sprawy trwało przez całe wakacje, a dzieci nie miały gdzie się bawić. Plac został ponownie otwarty 1 września. – Wyniki pomiaru wykonane przez firmę zewnętrzną są dobre. W ocenie OZEC-u i inspektora nadzoru nie ma powodów, aby obiekt nadal był zamknięty, dlatego w środę, 1 września został udostępniony do użytkowania – informuje Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta w Otwocku.

– Teren przy placu zabaw został sprawdzony, żaden kabel lub inne elementy nie były tam nielegalnie podpięte. Nie można jednoznacznie stwierdzić, co było przyczyną awarii. Badania instalacji uziemienia słupów oświetleniowych przy placu zabaw wykonane przez specjalistyczną firmę zewnętrzną są dobre. Pomiar instalacji jest zgodny z obowiązującą normą – informuje biuro prasowe urzędu miasta. I podkreśla, że w kwestii poprawy bezpieczeństwa zostało wykonane dodatkowe uziemienie słupów oświetleniowych na placu zabaw i zabezpieczenie różnicowe chroniące przed porażeniem prądem.

AJka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.