Sportowa impreza i otwarcie skwerów w centrum Otwocka

Na tę chwilę długo czekaliśmy. W najbliższą sobotę, 11 września zostaną otwarte dwa zrewitalizowane zieleńce w centrum miasta: plac Niepodległości i skwer 7. Pułku Ułanów (tzw. małpi gaj). Ich oficjalne oddanie do użytku zbiegnie się z imprezą organizowaną przez miasto z okazji Narodowego Dnia Sportu

Przy okazji Narodowego Dnia Sportu nastąpi otwarcie Skweru 7. Pułku Ułanów i sąsiedniego Placu Niepodległości

PRZEMEK SKOCZEK

Kierowcom radzimy w sobotę omijać centrum Otwocka. Na odcinku ul. Andriollego między ul. Mysią i ul. Powstańców Warszawy ruch zostanie zamknięty, a cały ten teren stanie się areną dla wielkiego sportowego święta, które ma trwać w godz. od 12 do 18. W ten sposób miasto postanowiło uczcić Narodowy Dzień Sportu. Głównym punktem imprezy będzie turniej streetballowy 3 na 3 rozgrywany na dwóch boiskach z jednym koszem, w którym zmierzy się 12 drużyn.

Impreza ma nawiązywać do lat 90. W programie znajdą się zawody i gry dla dzieci rodem z tamtej epoki, które zorganizują otwockie szkoły podstawowe. Będą: klasy, gumy, kapsle, skakanki, hula-hop, flippery i dawne gry elektroniczne. Za udział są przewidziane nagrody i medale. Zaplanowano również pokaz ulicznych artystów. Kacper Mysiorek zaprezentuje sztukę eskapologii, czyli uwalniania się z kajdanek, kaftanu itp. Sztuczek ekwilibrystycznych dokona Krzysztof Kostera, a Krzysztof Czarski pokaże, jak żonglować ogniem i manipulować różnymi obiektami. Będzie też show iluzjonisty Adriana Pruskiego i teatr ognia. Odbędą się warsztaty tworzenia graffiti, pokazy rolkarzy z UKS Wilki, break dance i freestyle piłkarski. A wszystko to przy muzycznych hitach z lat 90. Warto przewietrzyć szafy, bo mile widziane będą ubiory sprzed 20-30 lat.

Ważną częścią wydarzenia będzie oficjalne otwarcie placu Niepodległości (to teren sąsiadujący z tzw. wielką dziurą) oraz skweru 7. Pułku Ułanów (tzw. małpi gaj). Oba były przez długie lata zaniedbane i szpeciły centrum miasta. Teraz mają wreszcie szansę stać się kolejnymi wizytówkami Otwocka, idealnymi do odpoczynku, relaksu, spotkań, zabaw dla dzieci. Oczywiście idyllę zakłóca nieco trwająca obok rozbiórka niedoszłej galerii handlowej, ale gdy i ten koszmarek zniknie, będziemy mogli z dumą myśleć o otwockim śródmieściu.

9 komentarzy do “Sportowa impreza i otwarcie skwerów w centrum Otwocka

 • 10 września 2021 o 07:52
  Permalink

  Wreszcie. Nowy Prezydent, nowe władze i miasto zaczyna funkcjonować.

  Odpowiedz
 • 10 września 2021 o 09:45
  Permalink

  Super.
  NIe było COVID-a to w mieście nic się nie działo, albo odbywały się sporadyczne imprezy. A teraz jest Wielka Pandemia i zapanowała wścieklizna impez, wydarzeń i zlotów w Otwocku. Albo to jest skrajnie nieodpowiedzialne podejście włodarzy, albo cała ta pandemia to totalna ściema.

  Odpowiedz
  • 11 września 2021 o 22:42
   Permalink

   ja pitole ludziom to nie dogodzisz,siedziec w domu i bac sie wirusów

   Odpowiedz
   • 16 września 2021 o 00:56
    Permalink

    „siedziec w domu i bac sie wirusów” No, niekórzy juz sie nie boja i juz nie siedza, a leza – pod ziemia…….

    Odpowiedz
  • 13 września 2021 o 13:11
   Permalink

   wybieram odpowiedź B

   Odpowiedz
 • 10 września 2021 o 22:00
  Permalink

  Niestety pandemia to nie ściema. Pozostaje pierwsza alternatywa 😀

  Odpowiedz
  • 11 września 2021 o 22:39
   Permalink

   Prawda jest tak gdzieś w okolicach środka a imprezy nikomu poza budżetem który uszczuplą nie zaszkodzą .

   Odpowiedz
 • 11 września 2021 o 23:06
  Permalink

  Dlugo nie potrwa i wszystko i tak zostanie popsute, rozkradzione, uswinione itd. Takie place czy parki to dobre moze w Szwajcarii, ale nie przy tej mentalnosci……

  Odpowiedz
 • 12 września 2021 o 20:21
  Permalink

  Wszystko super, ale przy takiej inwestycji nie ma żadnego stojaka na rowery.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.