Otwockie Centrum Językowe – nauczymy cię mówić w obcym języku

W dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać, że warto uczyć się języków obcych. Podróżowanie po świecie bez paszportu, ciekawe oferty pracy  za granicą i ułatwione kontakty z mieszkańcami innych krajów sprawiają, że chcemy uczyć się języków, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku. W poszukiwaniu odpowiedniej formy nauki warto zajrzeć do szkoły państwa Meninów i zapoznać się z ich ofertą.

Szkoła z tradycją

Otwockie Centrum Językowe to znana i ceniona w mieście i okolicy placówka oferująca naukę języków obcych na wszystkich poziomach, od podstawowego do zaawansowanego. Uczniowie mogą tu nabyć lub pogłębić swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego, a obcokrajowcy – nauczyć się mówić po polsku.

Od czasu powstania szkoły w 1992 roku przez placówkę przewinęło się tysiące uczniów, a niektórzy z nich prowadzą dzisiaj własną działalność edukacyjną w oparciu o doświadczenie wyniesione z czasów nauki w Centrum.

Dogodna lokalizacja

Kursy językowe są prowadzone w dwóch obiektach: przy ul. Powstańców Warszawy 13 i przy ul. Hożej 2. W placówce przy ul. Hożej uczą się głównie dzieci, a przy Powstańców Warszawy – dorośli. Widne i przestronne sale są wyposażone w sprzęt audiowizualny i przystosowane do nauki indywidualnej oraz w grupach do ośmiu osób. W obu placówkach znajduje się sekretariat, gdzie można osobiście zasięgnąć informacji i dokonać opłat. 

Bogaty wybór kursów

Otwockie Centrum Językowe oferuje duży wybór kursów, takich jak: ogólne, przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, maturalne, kursy do egzaminów międzynarodowych i kursy medyczne. Placówka bierze udział w „Addvantage” – programie partnerskim British Council dla szkół i w jego ramach przygotowuje uczniów do egzaminów KET, PET, FCE, CAE, CPE i IELTS. Wszystkie kursy, na życzenie słuchaczy, mogą odbywać się online.

Sukcesy słuchaczy

Szkoła może poszczycić się bardzo dobrymi wynikami z egzaminów. W roku szkolnym 2021/2022 na cztery osoby zdające egzamin Cambridge Advanced C1 aż trzy uzyskały ocenę A, a jedna ocenę B. Obecnie uczniowie, którzy przystąpili do egzaminów w sesji sierpniowej, z niecierpliwością czekają na wyniki. Bardzo dobre rezultaty uzyskali też maturzyści i ósmoklasiści.

Program nauczania

W procesie nauczania są wykorzystywane nowoczesne, skuteczne metody i programy precyzyjnie dobrane do potrzeb i możliwości uczniów. Nauka odbywa się w oparciu o najlepsze podręczniki i dostępne techniki audiowizualne. Szczególny nacisk jest kładziony na rozwijanie umiejętności komunikacji słownej. Szkoła od wielu lat współpracuje z konsultantami znanych wydawnictw językowych, takich jak między innymi Oxford, Cambridge, Pearson, Macmillan, a dobór podręczników zawsze poprzedza wnikliwa analiza dostępnych na rynku książek..

Lektorzy

Lektorzy pracujący w Otwockim Centrum Językowym to profesjonaliści, osoby zaangażowane w nauczanie języków i doświadczone w pracy z dziećmi i dorosłymi. Są wśród nich native speakers i absolwenci renomowanych uczelni polskich i zagranicznych, takich jak Uniwersytet Warszawski, University of North London i Hammersmith and West London College.

Testy kwalifikacyjne i certyfikaty

Nowi uczniowie, powyżej 10. roku życia, są przydzielani do grup na podstawie testu poziomującego i rozmowy z lektorem. Młodsze dzieci nie robią testów, a przydział do grupy odbywa się po konsultacji z rodzicami. Przez cały okres nauki lektorzy kontrolują postępy i starają się motywować uczniów do systematycznej pracy. Pod koniec semestru rodzice otrzymują pisemną ocenę postępów dziecka w nauce języka, a na koniec roku szkolnego – ocenę całorocznej pracy, natomiast dzieci dostają świadectwa ukończenia kursu językowego. Otrzymują je też młodzież i dorośli.

Zapisy

Nabór do szkoły już trwa. Zapisać można się osobiście w placówce przy ul. Powstańców Warszawy 13 lub ul. Hożej 2, telefonicznie, dzwoniąc pod numer (22) 779 22 58, (22) 788 50 77 lub 603 685 462, albo poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.menin.pl.

Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc w grupach jest ograniczona.

materiał płatny

One thought on “Otwockie Centrum Językowe – nauczymy cię mówić w obcym języku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.