Biernacki następcą Ankiewicza

Trener Grzegorz Ankiewicz nie będzie zmuszony łamać postanowienia z końca ubiegłego sezonu, gdy po braku odpowiedniego wsparcia ze strony miasta postanowił zakończyć pracę z pierwszoligowym zespołem seniorek. MKS Karczew właśnie znalazł nowego szkoleniowca dla drużyny występującej na zapleczu Superligi

MARCIN SULIGA

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że dotychczasowy szkoleniowiec MKS Karczew Grzegorza Ankiewicz będzie zmuszony zmienić zdanie i wrócić na ławkę trenerską. Poszukiwania nowego trenera, który poprowadzi zespół w pierwszej lidze, przez długi czas nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. – Nie chciałbym wycofywać się ze złożonej wcześniej deklaracji, jednak znalezienie odpowiedniego kandydata dla tej drużyny nie jest łatwe i być może będę musiał wrócić. Mam jeszcze kilka dni, by osiągnąć cel, i postaram się odpowiednio je wykorzystać – mówił w sierpniu twórca sukcesów MKS Karczew. 

Pod koniec wakacji piłkarki ręczne z Karczewa doczekały się nowego szkoleniowca. Nowym trenerem MKS-u został Piotr Biernacki. Następca Grzegorza Ankiewicza ma 35 lat i jest synem byłego szkoleniowca Piotrcovii Piotrków Trybunalski Krzysztofa Biernackiego.

Nowy trener MKS Karczew przez ostatnie lata był związany z klubami z Marek i Radzymina, gdzie prowadził zarówno zespoły męskie, jak i kobiece. Sam również występował w ekipie ROKiS Radzymin na pozycji skrzydłowego. –  Jego charakter i podejście do piłki ręcznej będą pasowały do tego zespołu. Myślę, że już znalazł wspólny język z dziewczynami i poradzi sobie z czekającym go ligowym wyzwaniem. Jeśli tylko będzie potrzebował jakiegoś wsparcia, zawsze będzie mógł na mnie liczyć – deklaruje były już opiekun zespołu seniorek.

Biernacki został bardzo szybko i co najważniejsze pozytywnie odebrany przez obecną kadrę MKS Karczew. – Miałam już okazję poznać trenera Biernackiego przy okazji występów w piłce plażowej. Był opiekunem drużyny, w której grałam dwa lata temu – mówi skrzydłowa Dominika Baran. – Myślę, że wprowadzi do naszej drużyny nieco świeżości i nowego spojrzenia. Widać, że jest przygotowany do nowej roli i ma wizję, jak zespół będzie wyglądać w lidze. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione do wspólnej pracy – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.