„Dziura” zmieni się w lodowisko

W tym roku sztuczne lodowisko jest planowane na terenie rozebranej części Galerii Centrum. Prezydent Otwocka poinformował o tym za pomocą mediów społecznościowych

W niedzielę, 12 września na swoim fanpage’u prezydent Jarosław Margielski poinformował, że w tym roku planuje uruchomienie lodowiska miejskiego na części wielkiej dziury, na której trwają właśnie prace rozbiórkowe. „Mam nadzieję, że nie wystąpią żadne utrudnienia, które mogłyby pokrzyżować te plany” – napisał prezydent.

Zapytane o szczegóły biuro prasowe urzędu poinformowało, że sezonowe lodowisko w centrum Otwocka to jeden z pomysłów zagospodarowania części terenu po wielkiej dziurze. Sztuczna ślizgawka ma być zlokalizowana naprzeciwko budynku banku od strony ul. Powstańców Warszawy i ul. Andriollego na części należącej do miasta. – Wcześniej lodowisko w tzw. małpim gaju cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ta lokalizacja pokazała, że centrum Otwocka jest doskonałym miejscem dla takich atrakcji. Jest tu bardzo dobra komunikacja. Poza tym chcemy, żeby centrum miasta w końcu zaczęło tętnić życiem i  mieszkańcy mogli tu spędzać czas. Tłumy nie tylko otwocczan, które cały czas odwiedzają zrewitalizowany skwer 7 Pułku Ułanów i plac Niepodległości, są najlepszym dowodem na to, jak bardzo potrzebna była przestrzeń rekreacyjna w centralnej części Otwocka. W sezonie zimowym dodatkową atrakcją będzie lodowisko zlokalizowane po sąsiedzku na części terenu po wielkiej dziurze – mówi prezydent Margielski. – Nie zapadła jeszcze decyzja, kto będzie operatorem lodowiska, ale poprzednio prowadzenie obiektu przez pracowników miejskiej spółki OPWiK spotkało się z pozytywnym odbiorem i w tym przypadku też to rozważamy – dodaje prezydent. Nie zapadła też jeszcze decyzja dotycząca terminów uruchomienia lodowiska.

A co dalej z terenem po niedokończonej galerii, który nie jest własnością miasta? – Na tym etapie dla dobra sprawy nie chcę odnosić się do tej kwestii. Mogę zapewnić, że cały czas prowadzimy skuteczne działania zmierzające do rozbiórki całości niedokończonej budowy galerii w centrum Otwocka. Gdy dojdziemy już do etapu, że będziemy mogli poinformować o efektach naszych działań, to z pewnością podzielimy się nimi – zapewnia prezydent.

SW

6 komentarzy do “„Dziura” zmieni się w lodowisko

 • 22 września 2021 o 08:49
  Permalink

  Co ma pan prezydent na myśli mówiąc bardzo dobra komunikacja?
  Otwockie linie autobusowe bo chyba nie Minibusa?
  A może jakieś nowe miejsca parkingowe powstały w okolicy? Ile ich powstało?

  Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 17:41
  Permalink

  Może Pan prezydent pod swoimi oknami zafunduje sobie całodzienny harmider!!!!
  Ledwie jesteśmy w stanie wytrzymać hałas i „trzęsienie ziemi” związane z rozbiórką dziury, która mocno się przeciąga. Prace rozpoczynają się ok 06.30 no 07.00 to luksus. To istny „Dzień świra”.
  Kiedy widzimy już zbliżający się koniec remontu, dowiadujemy się o kolejnych atrakcjach jakie będą się działy pod naszymi oknami. Każdy z nas ma prawo do odpoczynku w ciszy domowego ogniska.

  Odpowiedz
  • 23 września 2021 o 21:15
   Permalink

   Mieszkasz w centrum, jak ci przeszkadza wyprowadzić się na wieś

   Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 18:44
  Permalink

  Brawo panie panie Prezydencie . Lodowisko musi być.Trzymam mocno kciuki

  Odpowiedz
 • 23 września 2021 o 08:30
  Permalink

  Tak, dobrze by było, gdyby życie powróciło do „Małpiego Gaju”. Że swych szczenięcych lat pamiętam, że kiedyś tętnił życiem. Nawet stał tam stół bilardowy, przy którym można było rozegrać partyjkę.
  A przede wszystkim towarzyskie spotkania panów, a czasami i pań, w grupkach kilkuosobowych, siedzące co kilka metrów od siebie, spożywających anielski napitek ze stosowną zakąską. Fajnie powspominać. Kto to jeszcze pamięta?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.