Kolejny rok dla szkoły w Wólce

Mieszkańcy Wólki Mlądzkiej z niecierpliwością czekają na nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 8. Na nadzwyczajnej sesji w sierpniu otwoccy radni zdecydowali, że kwota ponad 8 mln 800 tys. zł przeznaczona w tym roku na projekt i budowę placówki zostanie przesunięta na przyszły rok. Ma to związek z nowym harmonogramem, który zakłada, że budowa łącznika między salą gimnastyczną a budynkiem szkoły nastąpi dopiero po rozbiórce starego obiektu „Ósemki” i przeniesieniu dzieci do nowych sal lekcyjnych

Rok temu 25 września władze Otwocka podpisały z firmą Arcus Technologie umowę na zbudowanie nowej szkoły w Wólce Mlądzkiej. Inwestycja polega na zaprojektowaniu i wybudowaniu placówki oraz zagospodarowaniu terenu, budowie boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw, nawierzchni utwardzonych, w tym parkingu i drogi przeciwpożarowej, bieżni, terenów zielonych, łącznika pomiędzy halą a nowym budynkiem szkoły, a także rozbiórkę istniejącego gmachu szkoły. W początkowych założeniach budowa szkoły miała zakończyć się pod koniec tego roku. Obecnie mówi się już o sierpniu 2022 roku. Podczas sierpniowej sesji rady miasta prezydent zaproponował, by kwotę 8 mln 885 tys. 424 zł przeznaczoną w tym roku na budowę szkoły przenieść na przyszły rok.

– Umowa została podpisana, ale termin realizacji musi zostać dostosowany do istniejących potrzeb i warunków – wyjaśniał prezydent Jarosław Margielski. – Gotowa szkoła po odbiorach powinna być przekazana do użytkowania na początku przyszłego roku szkolnego, czyli w sierpniu 2022 roku. Jeśli chodzi o wybudowanie łącznika do wyremontowanej już sali gimnastycznej, to znajduje się on w miejscu, gdzie mamy obecnie wykorzystywany fragment szkoły. Nie można tego teraz wyburzyć, ponieważ uczniowie nie będą mieli miejsca do nauki. Najpierw trzeba wybudować szkołę, a uczniów przenieść tam dopiero po opróżnieniu starego budynku i budowie łącznika. Przypominam też, że w projekcie przewidzieliśmy, że ten korytarz łącznikowy między budynkiem szkoły a salą gimnastyczną będzie na tyle szeroki, żeby w przypadku nałożenia się kilku lekcji wychowania fizycznego można było prowadzić w nim zajęcia. Dlatego konieczne jest dostosowanie harmonogramu i zapisów umowy do potrzeb zapewnienia ciągłości nauki dzieci uczęszczających do „Ósemki” – tłumaczył na jednej z sierpniowych komisji prezydent.

– Do końca 2021 roku nowy budynek SP nr 8 w Wólce Mlądzkiej ma być w stanie surowym zamkniętym, potem rozpoczną się prace wykończeniowe i odbiory – informuje biuro prasowe urzędu miasta. – Budynek ma być gotowy i odebrany w czerwcu 2022 roku. Zagospodarowanie terenu cały czas trwa, ponieważ wykonawca działa wielotorowo. Rozpoczęły się już m.in. prace nad budową boiska wielofunkcyjnego (wykonano drenaż), zrobione są parkingi z tyłu budynku. W czasie przyszłorocznych wakacji szkoła zostanie „przeprowadzona” do nowego obiektu. Termin rozpoczęcia nauki w nowym budynku, czyli 1 września 2022 roku, nie jest zagrożony. Nowa szkoła jest przewidziana dla 250 uczniów. W planach jest zakup nowego wyposażenia – informuje biuro prasowe.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.