Policja poszukuje nastolatków, którzy zniszczyli toaletę w zabytkowym parku

Jeszcze nie ucichły komentarze w mediach społecznościowych po tym, jak policja zatrzymała siedmioro nastoletnich wandali w ich domach, a już KPP w Otwocku publikuje wizerunki następnych nastolatków, którzy niedawno zniszczyli toaletę w zabytkowym parku miejskim w Otwocku. Policjanci proszą wszystkich, którzy rozpoznają osoby na zdjęciach albo mają jakiekolwiek informacje na ich temat, o kontakt pod numerem telefonu 47 724 12 13 lub 47 724 19 00. Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość

fot. KPP Otwock / opr. linia.com.pl

AGNIESZKA JASKULSKA

O serii zniszczeń infrastruktury w zabytkowym parku miejskim w Otwocku „Linia” pisała bardzo często. Kamery zainstalowane na terenie obiektu zarejestrowały wiele sytuacji, gdy młodzież niszczy m.in. muszlę koncertową, ławki, stolik do szachów czy wyposażenie toalet w parku, na którego rewitalizację miasto wydało w ostatnich latach kilkanaście milionów złotych. Niedawno „Linia” informowała o tym, że policja opublikowała wizerunki nastoletnich wandali (kamery zarejestrowały osoby niszczące infrastrukturę parku m.in. od 15 lipca do 5 sierpnia). We wtorek, 7 września w godzinach porannych otwoccy funkcjonariusze wraz z policjantami z podległych komisariatów zatrzymali w miejscach zamieszkania siedem osób w wieku od 12 do 15 lat, co wzbudziło wiele emocji – „Linia” informuje o tym w artykule „Potraktowali nasze dzieci jak przestępców” z 20 września.  

Dziś (środa, 22 września) otwocka komenda opublikowała wizerunki kolejnych wandali. – Policjanci poszukują osób, które pod koniec sierpnia zniszczyły miejskie toalety. Nastoletni sprawcy zniszczyli drzwi, szyldy, zamki i klamki w drzwiach oraz grzejnik – wylicza mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że obecnie śledczy analizują zabezpieczone nagrania z monitoringu, rozmawiają z okolicznymi mieszkańcami i prowadzą szeroko zakrojone działania operacyjne, których celem jest zatrzymanie sprawców dewastacji infrastruktury w zabytkowym parku. Dlatego policja publikuje zdjęcia i nagranie z monitoringu, na których widać osoby mogące mieć związek z dewastacją. – Dotychczas nie udało się ustalić ich tożsamości, dlatego każdy, kto rozpoznaje osoby z monitoringu lub ma informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości bądź miejsca pobytu, jest proszony o osobisty lub telefoniczny kontakt z otwocką komendą – apeluje mł. asp. Paulina Harabin. Informacje można przekazywać całodobowo pod numerem telefonu 47 724 12 13 lub 47 724 19 00, a także mailowo na adres: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl. Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

Policjanci podkreślają, że na każdym mieszkańcu spoczywa obowiązek dbania o wspólne dobro, jakim jest np. zabytkowy park miejski, dlatego na wszystkie akty wandalizmu na terenie powiatu otwockiego jest i będzie szybka reakcja władz miasta i policji. – Niestety sprawcami aktów wandalizmu często okazuje się młodzież, która nie zdaje sobie sprawy, że popełnia przestępstwo, za co grożą konsekwencje prawne i finansowe – wyjaśnia mł. asp. Paulina Harabin. Dlatego funkcjonariusze apelują do rodziców o szczególną czujność i zwracanie większej uwagi na to, gdzie przebywają ich pociechy i co robią w czasie wolnym. Policjanci proszą mieszkańców, aby reagowali na akty wandalizmu i od razu zgłaszali je na policję lub do otwockiego magistratu. 

fot. KPP Otwock 

12 komentarzy do “Policja poszukuje nastolatków, którzy zniszczyli toaletę w zabytkowym parku

 • 22 września 2021 o 12:14
  Permalink

  czas wrócić do kary chłosty publicznej

  Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 14:15
  Permalink

  co zostało zniszczone? na tym nagraniu ktoś kopie w drzwi, nie ładnie ale czy już jest przestępcą?
  rozstrzelajcie ich

  Odpowiedz
  • 22 września 2021 o 15:39
   Permalink

   Policjanci poszukują osób, które pod koniec sierpnia zniszczyły miejskie toalety. Nastoletni sprawcy zniszczyli drzwi, szyldy, zamki i klamki w drzwiach oraz grzejnik umiesz czytać?

   Odpowiedz
   • 23 września 2021 o 09:22
    Permalink

    potrafię czytać, dlatego napisałem, że na tym nagraniu widać kopnięcia w drzwi ale czy od nich cokolwiek się uszkodziło?
    nie widać aby coś tam odpadło, popsuło się, a już na pewno nie grzejniki w środku.
    niech ktoś im udowodni, że nie wchodząc do środka można coś tam zniszczyć, na Chucka Norrisa żaden z nich nie wygląda.

    Odpowiedz
  • 23 września 2021 o 11:32
   Permalink

   Prace społeczne razem z rodzicami którzy ich tak świetnie wychowali….

   Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 17:42
  Permalink

  Zero tolerancji a rodzice i szkoła niech odrobią lekcję ….

  Odpowiedz
  • 23 września 2021 o 09:32
   Permalink

   Szkoła już dawno przestała spełniać swoją funkcję. Nie uczy – nie tłumaczą na lekcjach i zadają do domu, a w domu trzeba zrozumieć materiał, zakuć i rozwiązać masę zadań. Szkoła już nie wychowuje – nauczyciel siedzi jak mysz pod miotłą, bo się boi i nie ma prawa skarcić bachora. A rodzice… – cóż wychodzi bezstresowe wychowanie dzieci. Efekty widoczne.

   Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 18:27
  Permalink

  Inni dzien w dzien oraz w dzien i w noc, ale tez na weekend, niszcza PANSTWO. I co ? I nic, psuja dalej.

  Odpowiedz
  • 22 września 2021 o 21:49
   Permalink

   Policjanci apelują do nas, żebyśmy wykonywali ich robotę? Przecież te akty wandalizmu mają miejsce naprzeciw ich okien.

   Odpowiedz
   • 23 września 2021 o 09:15
    Permalink

    @Quentin, a nie wymagasz za wiele?
    oni może by i coś zrobili, gdyby ktoś im powiedział kiedy pojawią się wandale

    Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 22:04
  Permalink

  Znowu bandyci demolują Otwock, apotem płacz i sraczka jak trzeba za to zapłacić.

  Odpowiedz
 • 23 września 2021 o 14:33
  Permalink

  Poza karą finansową niech dostaną wraz z rodzicami nakaz wykonania prac społecznych na rzecz Otwocka (np. zamalowanie wszystkich bazgrołów w mieście).

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.