Charytatywna Józefowiada

III Charytatywny Rodzinny Piknik Sportowy Józefowiada na rzecz podopiecznych IOP w Otwocku odbędzie się w sobotę, 25 września na terenie hali sportowej w Józefowie

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku to placówka znana w całej Polsce. Udało się tu stworzyć unikalne w skali kraju miejsce przyjmujące noworodki i niemowlaki do ukończenia pierwszego roku życia, które znalazły się w nagłych sytuacjach kryzysowych. Celem ośrodka jest ochrona maluszków przed skutkami sieroctwa. Są to dzieci niechciane, pozostawione w oknach życia lub po urodzeniu w szpitalu, odebrane na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione przez rodziców dobrowolnie. Ich stan bywa różny, większość ma problemy zdrowotne i rozwojowe. Ze statystyk IOP wynika, że 30 proc. dzieci wymaga intensywnej opieki medycznej, specjalistycznego leczenia lub rehabilitacji, a aż 97 proc. przyjmuje preparaty krwiotwórcze.

W tej misji IOP potrzebuje stałej pomocy, którą otrzymuje z wielu źródeł. Tym razem także na pewno się uda. To już trzecia edycja Józefowiady – Charytatywnego Rodzinnego Pikniku Sportowego. Program jest bogaty. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano m.in. pokazy wokalne, taneczne, akrobatyczne i sportowe, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, plecenie warkoczyków, dmuchane zabawki. Odbędą się loterie i konkursy z wartościowymi nagrodami, takimi jak np. vouchery do salonów kosmetycznych, fitness klubów czy spa. Będzie strefa gastronomiczna, Kiermasz Dobrej Książki, pokazy strażackie i wiele innych atrakcji.

Nadal można zgłaszać się do pomocy oraz przekazywać fanty i vouchery na loterię. W tym celu należy skontaktować się z organizatorkami imprezy: Pauliną Stepków – tel. 500 313 033, Kingą Błaszczyk – tel. 506 380 574 lub Aleksandrą Kasprzak – tel. 665 422 599. Fanty można też po prostu zostawiać w ICSiR. Jak zawsze całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla maluszków z IOP.

Organizatorami wydarzenia są: Integracyjne Centrum Sportu i Re-kreacji w Józefowie, Fundacja Rodzin Adopcyjnych i powiat otwocki. „Linia Otwocka”  jest jednym z patronów medialnych.

pds

 

ICSiR, ul. Długa 44,

sobota 25.09, godz. 11-16

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.