Psy czekają na wybieg

Oddany w tym roku do użytku Leśny Park Wiejska od razu stał się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Otwocka. To idealne miejsce do relaksu dla dorosłych i zabawy dla dzieci. Tylko właściciele psów narzekają, że miał tu powstać wybieg dla ich pupili, ale wciąż go nie ma. Władze miasta uspokajają, że zgodnie z umową wybieg powstanie do połowy października

Według zapowiedzi wybieg dla psów przy Leśnym Parku Wiejska, pomiędzy ulicami Wiejską, Szkolną i Wawerską, ma być bardzo atrakcyjny. Na ogrodzonym terenie zostaną zamontowane obręcze i płotki do przeskoków, pochylnia, słupki do slalomu, a nawet… psi pisuar. Wszystko ma być utrzymane w stylu rustykalnym, nawiązującym do charakteru parku.

Miasto zaprosiło firmy do składania ofert cenowych na wykonanie tego wybiegu pod koniec lutego. 16 marca poinformowano, że z pięciu zgłoszonych propozycji wybrano tę, którą złożyło Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Za wykonanie prac OPWiK zaoferowało najniższą cenę – 34 tys. 281 zł.

Park w głównej części został udostępniony dla mieszkańców przed wakacjami. Mijają kolejne miesiące, a wybiegu dla psów, który miał dopełnić całości inwestycji, jak nie było, tak nie ma. Właściciele psów nie powinni jednak tracić nadziei. W środę, 15 września biuro prasowe urzędu miasta poinformowało, że prace nad wybiegiem właśnie wkraczają w fazę realizacji. – Prace rozpoczną się od wykonania ogrodzenia. Kolejnym etapem będzie montaż elementów drewnianych dla zwierząt. Zgodnie z podpisaną z miastem umową wybieg dla psów ma być gotowy do połowy października – poinformowało biuro.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.