Skatowali nastolatka, który bronił koleżanek

Brutalna napaść na 16-letniego Patryka mogła zakończyć się tragicznie. – Dwóch zwyrodnialców zaatakowało mojego wnuczka, który był na wycieczce rowerowej z koleżankami. Wnuczek bohatersko stanął w obronie przyjaciółek i niemal przypłacił to życiem. Bandyci przystawili mu do szyi tasak i grozili, że odetną mu głowę, a potem go skatowali – mówi przez łzy babcia nastolatka. – Wnuczek trafił do szpitala z poważnymi urazami twarzoczaszki, ma m.in. złamaną żuchwę. Nie możemy pogodzić się z tym, co go spotkało – żali się babcia nastolatka, która apeluje do władz Józefowa o dodatkowy monitoring i zwiększenie liczby policyjnych patroli. Funkcjonariusze już zatrzymali 25-latka i 39-latka, którzy brutalnie pobili chłopaka

fot. KPP Otwock

AGNIESZKA JASKULSKA

W środę, 8 września wieczorem 16-letni Patryk wracał z koleżankami z wycieczki rowerowej. Około godz. 20.30 zatrzymali się obok sklepu przy ul. Granicznej w Michalinie, aby chwilę odpocząć. Wtedy do nastolatków podeszło dwóch zbirów w wieku 25 i 39 lat. Mężczyźni zaczepiali koleżanki Patryka, byli natarczywi i agresywni. Nastolatek stanął w obronie przyjaciółek, prosząc, aby mężczyźni dali im spokój, ale napastnicy nie mieli takiego zamiaru.

– Tych dwóch zwyrodnialców chciało się zabawić i żadne argumenty do nich nie docierały. Brutalnie go zaatakowali, przystawili mu do szyi tasak i grozili śmiercią. Potem rzucili się na niego z pięściami. Wnuk później powiedział, że zrobił wszystko, aby ochronić rękami głowę – mówi przez łzy babcia 16-latka. I dodaje, że dwie koleżanki Patryka zadzwoniły na policję, a inna próbowała go ratować.

– Otrzymaliśmy informację o pobiciu, w związku z czym dyżurny z Józefowa  natychmiast skierował na miejsce patrol – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Dwaj mężczyźni, którzy szli ulicą, bez powodu zaatakowali 16-latka i jego koleżanki. Nastolatek zachował zimną krew i proponował napastnikom telefon, a nawet pieniądze, żeby tylko dali im spokój. Sprawcy grozili nastolatkowi tasakiem, mówili, że odetną mu głowę, i dotkliwie go pobili – zaznacza mł. asp. Harabin. I dodaje, że sprawcy uciekli przed przyjazdem policji i karetki pogotowia. – Pokrzywdzony 16-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców brutalnego pobicia. W dalsze działania włączyli się śledczy z Józefowa. Policjanci na podstawie własnych ustaleń oraz wskutek zakrojonych na dużą skalę działań już następnego dnia zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzewanego o udział w pobiciu. Drugiego sprawcę w wieku 39 lat zatrzymano w miejscu zamieszkania – informuje mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że sprawcy brutalnego pobicia zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia 16-latka. Mężczyźni odpowiedzą także za groźby karalne oraz kradzież stalowego tasaka o wartości 600 zł. Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec 25-latka i 39-latka trzymiesięczny areszt.

– To duża ulga, że ci zwyrodnialcy nie chodzą na wolności, że sąd zastosował wobec nich areszt – podkreśla babcia pobitego nastolatka. – Wnuk bardzo cierpi, przeszedł operację i czekają go kolejne zabiegi. Dziękuję Bogu, że Patryk żyje, ale czeka go długie leczenie. Przez tych dwóch bandytów teraz nie wiadomo, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Wnuk uczy się w dobrym liceum, bo zamierza studiować na politechnice – mówi babcia nastolatka. – On został zaatakowany na ulicy. Dlaczego dzieci nie mogą czuć się bezpiecznie w Józefowie? – pyta.

Kobieta opublikowała w mediach społecznościowych poruszający post, w którym opisała całe zdarzenie, ostrzegając rodziców, żeby uważali na swoje dzieci. – W Józefowie, zwłaszcza w Michalinie, powinno być więcej kamer. Dlatego tuż po zdarzeniu skontaktowałam się z burmistrzem Józefowa, apelując o dodatkowy monitoring w Michalinie, gdzie skatowano mojego wnuka – mówi babcia 16-latka.

Zapytaliśmy o to Urząd Miasta w Józefowie. – Józefów stopniowo rozbudowuje monitoring miejski. W tym roku pojawi się osiem kamer z funkcją identyfikacji tablic rejestracyjnych. Rozstrzygnęliśmy już przetarg i kamery niebawem zostaną zamontowane na drogach wyjazdowych z miasta – mówi Piotr Gąszcz, zastępca burmistrza Józefowa. – Kolejne kamery będą instalowane sukcesywnie, w newralgicznych punktach ustalonych wspólnie z komendantem policji w Józefowie. Jednym z nich będzie skwer przy ul. Skorupki – podkreśla zastępca burmistrza.

*imię nastolatka na prośbę rodziny zostało zmienione

9 komentarzy do “Skatowali nastolatka, który bronił koleżanek

 • 23 września 2021 o 11:32
  Permalink

  Józefów się zrobił niebezpieczny. To już nie to samo miasto sprzed kilku lat. Pytanie o powody takiego stanu rzeczy…

  Odpowiedz
  • 23 września 2021 o 18:15
   Permalink

   Chyba waść od niedawna w Józefowie mieszkasz.

   Odpowiedz
 • 23 września 2021 o 13:45
  Permalink

  Tasak za 600 złotych to jakaś zawyżona lub przyszłościowa cena.

  Odpowiedz
 • 23 września 2021 o 17:07
  Permalink

  wybatożyć a potem na krzyż z nimi, no chyba że innej wiary to na pall. Śmieci trzeba się pozbywać. Dziecku życzę powrotu do zdrowia i niech wie że jest bohaterem.

  Odpowiedz
  • 24 września 2021 o 21:02
   Permalink

   Jeszcze żeby tą bandę zbiorów ze swidra pozamykali. Tam to dopiero jest wolna amerykanka.

   Odpowiedz
   • 25 września 2021 o 11:32
    Permalink

    Świder to folklor i tradycja tam zawsze było „ciekawie”.

    Odpowiedz
    • 25 września 2021 o 17:05
     Permalink

     Nie wiem czy folklorem mozna nazwać bandytów i dilerów. Którzy chcą zrobić krzywdę innemu czlowiekowi.

     Odpowiedz
     • 28 września 2021 o 12:42
      Permalink

      proszę o podanie nazwisk, czasu i adresu pod jakim można zastać ww. przestępców aby można było wysłać po nich radiowozy

      Odpowiedz
 • 23 września 2021 o 19:37
  Permalink

  Powinni podać pełne personalia i adresy tego bydła. Lud by zrobił swoje.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.