MiniBus będzie kursował do końca listopada 

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców powiatu otwockiego, którzy dojeżdżają MiniBusem do Warszawy do pracy czy szkoły. Prywatny przewoźnik zapewnia, że choć rozważał zawieszenie działalności związanej z transportem zbiorowym z końcem września, to jednak zdecydował, że autobusy będą jeździły do stolicy jeszcze przez kilka tygodni. Wiele wskazuje na to, że będą one kursowały nawet do końca roku, o ile planów nie pokrzyżuje lockdown związany z pandemią. Zmieni się za to rozkład jazdy na trasie przy torach 

AGNIESZKA JASKULSKA

„Linia” wiele razy informowała o tym, że MiniBus popadł w problemy finansowe spowodowane pandemią koronawirusa i związanymi z tym obostrzeniami, m.in. zdalną pracą i nauką. Po wakacjach przewoźnik zlikwidował linię nadwiślańską „Bis”, ale na początku września przedstawiciel MiniBusa na łamach „Linii” zapewniał, że do końca miesiąca nie zawiesi kursów autobusów jeżdżących do stolicy wzdłuż torów. Teraz firma transportowa ma kolejną dobrą wiadomość. – W październiku autobusy nadal będą kursowały na wszystkich trasach – informuje Filip Pleskot z MiniBusa. Wiele wskazuje na to, że na razie pasażerowie mogą spać spokojnie, bo autobusy prawdopodobnie będą kursowały do końca roku. – Dużo zależy od tego, czy zostanie wprowadzony lockdown gospodarczy związany z pandemią. Obecnie sytuacja jest na tyle stabilna, że dużo osób dojeżdża autobusem do szkół lub do pracy – podkreśla Dominik Mosak z MiniBusa. 

Zarówno otwocki, jak i karczewski samorząd dofinansował utrzymanie linii autobusowych. Jeszcze przed wakacjami władze Otwocka wygospodarowały pieniądze na utrzymanie linii do Mlądza i Śródborowa. – Bardzo możliwe, że ta umowa zostanie przedłużona do końca roku, ale wszystko zależy od tego, jaka będzie sytuacja epidemiczna w powiecie otwockim – mówi Dominik Mosak. I dodaje, że w ostatnich dniach władze Karczewa również znalazły pieniądze na dofinansowanie utrzymania autobusu na terenie gminy. 

– Sytuacja jest dynamiczna ze względu na pandemię, dlatego na bieżąco wszystko analizujemy i prowadzimy rozmowy dotyczące zapewnienia transportu na terenie gminy – potwierdza burmistrz Karczewa Michał Rudzki. I dodaje, że gmina przeznaczyła 60 tys. zł na transport zbiorowy na linii Karczew GS – Osiedle Ługi przez trzy miesiące. Oznacza to, że do końca listopada MiniBus będzie kursował w gminie Karczew. 

Prywatny przewoźnik informuje, że w poniedziałek, 4 października zacznie obowiązywać zmieniony rozkład autobusów jeżdżących do Warszawy (będzie mniej kursów). – Linie do Mlądza, Śródborowa i Celestynowa pozostają bez zmian. Bilety miesięczne na październik będą sprzedawane w punktach w Otwocku i na osiedlu Ługi – mówi Pleskot. I zapewnia, że pasażerowie są na bieżąco informowani o sytuacji m.in. na stronie internetowej MiniBusa, gdzie został opublikowany nowy rozkład jazdy.

One thought on “MiniBus będzie kursował do końca listopada 

 • 25 września 2021 o 18:02
  Permalink

  Dziękuję :)))))))))))
  Cieszę się z decyzji Władz Karczewa i Otwocka.
  Mini Bus jest bardzo potrzebny !!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.