Jubileuszowy odpust 

Wczoraj najstarsza otwocka parafia św. Wincentego à Paulo świętowała 110-lecie. Po uroczystej mszy świętej była okazja, aby spróbować m.in. domowych wypieków, bigosu czy kupić książkę, a także dobrze się pobawić przy peruwiańskiej muzyce. Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru, która zgromadziła na parkiecie miłośników tańca 

AGNIESZKA JASKULSKA 

W niedzielę, 26 września najstarsza otwocka parafia zgromadziła mnóstwo wiernych, którzy w miłej, rodzinnej atmosferze świętowali 110. urodziny parafii św. Wincentego à Paulo. Organizatorami jubileuszowego festynu byli ksiądz proboszcz Bogdan Sankowski i wierni. 

Najpierw o godz. 12.30 odbyła się uroczysta msza święta, którą odprawili ks. prałat Bogdan Sankowski oraz ks. Piotr Maćkowiak, misjonarz z kościoła pw. św. Krzyża w Warszawie. Uczestniczyło w niej wielu znakomitych gości.  Z okazji jubileuszu prezydent Otwocka Jarosław Margielski i przewodniczący komisji budżetu i finansów radny Jarosław Łakomski w imieniu mieszkańców wręczyli ks. prałatowi księgę liturgiczną – Mszał rzymski.

Po mszy świętej mieszkańcy mogli świętować jubileusz parafii. Prowadzącym festyn był Marek Bogucki, aktor filmowy i teatralny.  Do godz. 21 na wiernych czekało wiele atrakcji, m.in. przedstawienie dla dzieci “Urodziny Misia”, a także gry i zabawy, występ iluzjonisty, dmuchańce czy kolorowa wata cukrowa. Były też stragany z różnymi gadżetami i zabawkami. Dla starszych uczestników kościelnego jarmarku również nie brakowało atrakcji i kulinarnych specjałów, wśród których znalazły się m.in. domowe ciasta, pieczona kiełbaska, karkówka czy bigos. Miłośnicy książek mogli zajrzeć do stoiska nie tylko z nowościami wydawniczymi. W tle cały czas rozbrzmiewała muzyka. Peruwiańskie piosenki zespołu Los Companieros niejednego porwały do tańca na specjalnie przygotowanym przed sceną parkiecie. Natomiast po wieczornej mszy św. o godz. 19 wystąpiła długo wyczekiwana przez parafian gwiazda wieczoru – zespół Fernando. Muzycy nie szczędzili tanecznych hitów – dobra zabawa, zwłaszcza na parkiecie, trwała do późnego wieczora. 

Organizatorzy dziękują sponsorom, którzy hojnie wsparli jubileuszowy festyn.

Więcej na ten temat w „Linii Otwockiej’ w poniedziałek, 4 października. 

 

Fot./wideo: Agnieszka Jaskulska, Sylwia Wysocka


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.