Józefowiada dla maluszków z IOP

Prawie 30 tys. zł udało się zebrać podczas sobotniej Józefowiady 2021, czyli III Charytatywnego Rodzinnego Pikniku Sportowego, który odbył się w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie

Józefowiada to akcja na rzecz maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Jest to miejsce unikalne w skali kraju, przyjmujące noworodki i niemowlaki do ukończenia pierwszego roku życia w nagłych kryzysowych sytuacjach. Służy ochronie najmłodszych przed skutkami sieroctwa. Przez całą sobotę józefowska hala sportowa i jej okolice tętniły życiem. Program wypełniły występy, konkursy, pokazy sportowe, gry i zabawy, kiermasze, loteria i koło fortuny. Można było skosztować smakołyków i wypróbować zabiegi kosmetyczne.

– Cały dochód z imprezy został przeznaczony dla IOP. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ udało się zebrać dokładnie 29 tys. 287 zł i 39 gr, ale na tym nie koniec, ponieważ na ten cel trafi jeszcze cały sobotni dochód salonu Barber Shop. Myślę, że dobijemy do 30 tys. – relacjonuje Kinga Błaszczyk, jedna z organizatorek. – Dziękujemy samorządom, instytucjom, szkołom i przedszkolom, wolontariuszom, przedsiębiorcom, firmom, organizacjom oraz osobom prywatnym, występującym dzieciom i młodzieży – wszystkim, którzy brali udział w organizacji eventu – dodaje.

Józefowiadę 2021 przygotowali: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Fundacja Rodzin Adopcyjnych i Powiat Otwocki. Patronem medialnym była „Linia Otwocka”.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.