Karczewska bez kolein

Na ul. Karczewskiej trwają odbiory zmodernizowanej jezdni na odcinku od świateł przy skrzyżowaniu z ul. Batorego do ul. Mickiewicza w Karczewie. Wkrótce ma też powstać zupełnie nowy chodnik po zachodniej stronie jezdni

Modernizacja ul. Karczewskiej była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie powiat otwocki otrzymał w ramach rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Powiat dostał dotację w wysokości ponad 952 tys. zł.

W ramach remontu sfrezowano nawierzchnię ulicy, położono warstwę wyrównawczą z betonu asfaltowego, ułożono siatkę stalową, która ma wzmocnić konstrukcję nawierzchni, oraz wykonano dwie warstwy bitumiczne. – Prace zaczyna właśnie firma, która zajmie się niezbędnym oznakowaniem poziomym na jezdni – mówi Marcin Kasprzak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.

W czerwcu pisaliśmy o tym, że w ramach pomocy dla powiatu władze Otwocka przeznaczyły 80 tys. zł na projekt przebudowy chodnika po zachodniej stronie jezdni. Projekt został już opracowany. W rozmowie z „Linią” w połowie ubiegłego tygodnia Marcin Kasprzak informował, że powiat rozpocznie przebudowę chodnika w ramach odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego po zakończeniu modernizacji jezdni. Chodnik od początku zostanie wytyczony w innym miejscu niż obecnie. Ma być odsunięty od jezdni. Między nim a drogą pojawi się pas zieleni. – Będzie bezpieczniej i bardziej estetycznie – mówi zastępca dyrektora ZDP.

BM

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.