Pomogą poradzić sobie ze skutkami pandemii

Jak walczyć z uzależnieniem cyfrowym dzieci, spadkiem ich formy psychicznej, zniechęceniem i lenistwem? Jak wzmacniać poczucie wartości naszych dzieci? Jak wykorzystać nabyte umiejętności związane z nowymi technologiami? Na te i inne pytania rodziców postarają się odpowiedzieć psychologowie biorący udział w konferencji dla rodziców „Skazani na online – jak sobie poradzić ze skutkami pandemii?”, która odbędzie się w czwartek, 30 września w auli szkoły Strumienie w Józefowie

Kondycja psychiczna dzieci oraz ich cyfrowy świat to główne tematy konferencji, którą organizują szkoły Strumienie i Żagle prowadzone przez Stowarzyszenie Sternik. Jest ona skierowana  szczególnie do rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas spotkania zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak: cyfrowy świat naszych dzieci, zagrożenia w cyberprzestrzeni, potencjał nowych technologii oraz równowaga online – offline, a także kwestie związane z kondycją psychiczną dzieci i młodzieży podczas pandemii, m.in. spadek formy psychicznej, sposoby motywacji i wzmacniania poczucia wartości oraz budowanie relacji. Odbędzie się także sesja pytań i odpowiedzi na nurtujące uczestników spotkania zagadnienia.

W konferencji weźmie udział dr Maciej Dębski, pedagog, socjolog problemów społecznych i prezes fundacji DBAM o MÓJ Z@SIĘG, wykładowca akademicki, a także tata 18-letniej Idy i ośmioletniego Antosia. W 2016 roku przeprowadził  pierwszy w Europie eksperyment społeczny polegający na odcięciu stu osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier online, playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym.

Drugim ekspertem, który weźmie udział w konferencji, jest dr Sabina Zalewska, psycholog rodzinny, pedagog i mediator rodzinny. Pracuje także jako terapeuta w Archidiecezjalnej Poradni Dewajtis, współpracuje również z Mazowieckim Centrum Psychoterapii, jest autorką wielu publikacji z zakresu małżeństwa i rodziny, wychowania i nauczania.

Spotkanie poprowadzą wicedyrektor ds. wychowania w Strumieniach Maria Biernacka i wicedyrektor ds. wychowania w Żaglach, dziennikarz Paweł Zuchniewicz. Konferencja „Skazani na online – jak radzić sobie ze skutkami pandemii?” odbędzie się w czwartek, 30 września o godz. 18.30 w auli szkoły Strumienie przy ul. 3 Maja 129 w Józefowie. Wstęp wolny. „Linia Otwocka” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Barbara Michałowska

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.