Kołbiel: GDDKiA wybrała firmę, która zbuduje obwodnicę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje w ciągu drogi krajowej nr 50 blisko 11-kilometrową obwodnicę Kołbieli

fot. Artur Kubajek

W środę, 29 września poznaliśmy nazwę firmy, która w ocenie GDDKiA przedstawiła najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Kołbieli w ciągu krajowej „Pięćdziesiątki”. Jest nią firma PUT Intercor, która za prawie 342 mln zł podejmie się realizacji tego drogowego zadania. – Od dziś (29 września – przyp. red.) pozostali oferenci mają 10 dni na składanie ewentualnych odwołań. Przy ich braku podpisanie umowy będzie możliwe po pozytywnym zakończeniu standardowej kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz po przedłożeniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy – informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA w Warszawie.

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz wybudowanie drogi.  Planowana obwodnica będzie przebiegać po północnej stronie miejscowości, przez tereny gminy Kołbiel w powiecie otwockim i gminy Mińsk Mazowiecki w powiecie mińskim.

źródło: GDDKiA

Dzięki obwodnicy ruch tranzytowy, obecnie odbywający się drogą DK50 przez centrum Kołbieli, zostanie wyprowadzony poza granice miejscowości. Nowa droga o klasie GP (droga główna ruchu przyspieszonego) będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki, drogi do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Według planów GDDKiA umowa z wykonawcą, który zaprojektuje i wykona roboty drogowe, ma być podpisana w czwartym kwartale tego roku. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 36 miesięcy od daty zawarcia umowy (w tym złożenie wniosków o ZRID-y do 12 miesięcy od daty podpisania umowy). Zakończenie prac przewidywane jest wiosną 2025 roku. 

Przypomnijmy, że Kołbiel omijamy już po zachodniej stronie trasą S17, która została udostępniona do ruchu w wakacje 2020 r. 

Igor

2 komentarze do “Kołbiel: GDDKiA wybrała firmę, która zbuduje obwodnicę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.