Włamywacz ukradł 159 gołębi

Gołębie i gołębiarze z Sobień–Jezior mogą odetchnąć z ulgą. Kilka dni temu w ręce policji wpadł 26-letni włamywacz, który kradł ozdobne gołębie. Rabuś wyniósł z gołębnika 159 ptaków wartych 9 tys. zł, które sprzedawał na okolicznych targowiskach. Policji udało się odzyskać część gołębi. Seryjnemu włamywaczowi grozi do 10 lat więzienia

Rabuś zakradał się do gołębnika kilka razy i wynosił z niego ozdobne ptaki, które potem sprzedawał na okolicznych targowiskach. – Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sobieniach-Jeziorach zostali powiadomieni o kradzieżach z włamaniem, do których dochodziło na jednej z posesji. Sprawca zrywał kłódki i wyłamywał zamek drzwi do gołębnika – mówi mł. asp. Paulina Harabin. Podczas pierwszego włamania 26-latek ukradł z gołębnika 100 ozdobnych ptaków, potem kilkanaście, a za trzecim razem mężczyzna wyniósł 40 gołębi. – Sprawca ukradł łącznie 159 ozdobnych gołębi o wartości 9 tys. zł – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin.

Ta nietypowa kradzież z włamaniem wprawiła policjantów w osłupienie i na początku nie mieli żadnego tropu. Jednak dzięki pomocy mieszkańców i innych hodowców namierzyli złodzieja. Okazało się, że sprzedawał on gołębie na okolicznych targowiskach. Kilka dni temu policjanci wytropili podejrzanego 26-latka i zatrzymali go.

– Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych gołębi – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin.

26-latek odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy i skruszony wyjaśnił, że sprzedawał gołębie na targowisku – mówi mł. asp. Harabin. I dodaje, że za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.