Więcej autobusów z karczewskich sołectw do Otwocka

Dobra wiadomość dla młodych mieszkańców Całowania (gm. Karczew) i okolic. Żeby dojechać do szkoły, już nie trzeba będzie wychodzić z domu o godz. 6 rano. Od poniedziałku, 4 października autobus jeżdżący przez Całowanie, Łukówiec, Janów i Brzezinkę do Otwocka będzie kursował częściej

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec września władzom Karczewa udało się pomyślnie sfinalizować rozmowy z lokalnym przewoźnikiem jeżdżącym na trasie Zambrzyków (gm. Sobienie-Jeziory) – Otwock. W okresie lockdownu linia była mało rentowna, więc liczba przejazdów została zredukowana. Obecnie, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców karczewskich sołectw: Całowanie, Łukówiec, Janów i Brzezinka, udało się ustalić warunki częściowego przywrócenia komunikacji dla tego rejonu gminy Karczew. Od poniedziałku, 4 października do końca roku zostaną wznowione kursy na trasie z Zambrzykowa przez karczewskie sołectwa do PKP Otwock. Przewoźnik, pan Dariusz Bielecki – Przewozy Autokarowe, znając potrzeby mieszkańców tego rejonu gminy, przedstawił propozycję rozkładu jazdy obejmującego trzy kursy poranne do Otwocka i cztery kursy powrotne (rozkład w ramce). Koszty, które gmina Karczew poniesie do końca roku z tytułu dofinansowania do tej linii, wynoszą ok. 36 tys. zł. – Priorytetem dla mnie i moich współpracowników z Urzędu Miejskiego w Karczewie było zapewnienie porannego dojazdu do szkół i pracy oraz powrotu w godzinach popołudniowych i wieczornych – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Karczewa Michał Rudzki. 

W rozmowie z “Linią” burmistrz podkreślił, że gmina dofinansowuje funkcjonowanie tej linii na terenie gminy, czyli na trasie od Całowania do Karczewa. – Pracowaliśmy nad tym już od sierpnia. Zależało nam, żeby zwiększyć częstotliwość kursowania na tym odcinku w godzinach porannych i popołudniowych. Takie było oczekiwanie przede wszystkim rodziców dzieci i młodzieży dojeżdżającej do szkół ponadpodstawowych. Żeby dojechać do szkoły na godz. 8, dzieci z okolic Całowania musiały wyjeżdżać z domu ok. godz. 6. Nowy rozkład, który wspólnie udało się nam wypracować, jest zaplanowany głównie pod kątem młodzieży szkolnej – zapewnia burmistrz Rudzki. – Cieszę się, ponieważ dzięki zaangażowaniu mieszkańców, sołtysów i moich współpracowników wyszliśmy z komunikacyjnego kryzysu. Utrzymaliśmy połączenia krzyżowe na linii Góra Kalwaria – Kosumce – Ostrówek, Kosumce – Ostrówek – Glinki – Nadbrzeż – Otwock Wielki – Otwock Mały – Karczew – Otwock i teraz połączenie Całowanie – Łukówiec – Brzezinka – Janów – Karczew – Otwock. Wszystkie te linie autobusowe są finansowane lub współfinansowane przez gminę Karczew – przypomina burmistrz. – Obecnie mamy jeszcze jeden problem. Chodzi o zmianę trasy połączenia organizowanego przez powiat. Zależy nam na tym, żeby ten autobus dojeżdżał do Ostrówca i Wygody. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemem, bo tu także chodzi o młodzież, która nie może dojechać do szkół – podkreśla Michał Rudzki.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.