Była dziura, jest… góra! [GALERIA]

Mieszkańcy Otwocka od ponad dekady czekali na rozbiórkę tzw. wielkiej dziury, czyli niedokończonej Galerii Centrum. Roboty rozpoczęła się przed wakacjami, a zakończą się prawdopodobnie pod koniec listopada. Zza blaszanego ogrodzenia widać wielką górę gruzu. – Na placu rozbiórki pracuje ciężki sprzęt. Niemal każdego dnia wywozimy około 30 wywrotek pokruszonego betonu – mówi Daniel Jaroń z firmy Jardźwig, która od czerwca kawałek po kawałku rozbiera betonowy obiekt w centrum Otwocka. Pracę ciężkiego sprzętu podpatrują zza ogrodzenia mieszkańcy

AGNIESZKA JASKULSKA

To historyczna chwila dla naszego miasta. Nie spodziewałem się, że kiedyś nastąpi rozbiórka kilkukondygnacyjnego betonowego obiektu, który dawno temu miał spełnić marzenia mieszkańców o nowoczesnej galerii handlowej z kinem i butikami. Teraz z każdym dniem szpecącej konstrukcji w centrum miasta jest coraz mniej, a ciężki sprzęt rozbiórkowy intensywnie pracuje – mówi jeden z mieszkańców Otwocka, który przez uchyloną bramę wraz z kilkuletnim wnukiem podglądali prace przy rozbiórce wielkiej dziury u zbiegu ulic Andriollego, Powstańców Warszawy i Staszica w Otwocku.

Tymczasowa organizacja ruchu na odcinkach ul. Andriollego i ul. Staszica na przełomie października i listopada się zmieni. – Prace zmierzają ku końcowi. Niemal każdego dnia w terenu rozbiórki wyjeżdża około 30 wywrotek z betonowym gruzem – mówi w rozmowie z „Linią” Daniel Jaroń, właściciel firmy Jardźwig, która zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego od czerwca kawałek po kawałku rozbiera betonowy obiekt w centrum Otwocka.

Daniel Jaroń wyjaśnia, że materiał, który do tej pory wywieziono z terenu rozbiórki trafił już do przetworzenia na kruszywo drogowe. – Za dwa tygodnie planujemy zakończyć pierwszy etap rozbiórki i zaczniemy kolejne prace od strony ronda Sybiraków. Dlatego za kilka tygodni skrzyżowanie przy skwerze 7 Pułku Ułanów, tzw. małpim gaju, znowu będzie przejezdne. Utrudnienia dla kierowców mogą pojawić się od strony ronda Sybiraków i ul. Staszica – tłumaczy przedstawiciel firmy Jardźwig. I podkreśla, że w najbliższym czasie okaże się, czy firma ma dokonać także rozbiórki środkowej części działki należącej do Banku Spółdzielczego w Warszawie. Decyzja w tej sprawie należy do banku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.