Parkomat jest za daleko

Już kilkakrotnie Czytelnicy „Linii” zwracali uwagę na ich zdaniem źle oznakowane parkingi, w których obowiązuje strefa płatnego parkowania. Szczególnie dotyczy to ul. Kupieckiej

PRZEMEK SKOCZEK

Strefy płatnego parkowania obowiązują w Otwocku na wybranych miejscach od sierpnia 2020 roku. Jest ich w sumie sześć (patrz ramka). Mimo że od ich wprowadzenia upłynął ponad rok, nadal nie wszystko jest dla kierowców oczywiste. – Moim zdaniem to wina źle oznakowanych miejsc przy parkingach, gdzie jest płatne parkowanie, m.in. przy Galerii Kupiecka. Znaki określają czas, ale nie zaznaczono wyraźnie, gdzie kończy się płatny parking. Zdarza się przez to, że kierowcy płacą, choć parkują w miejscu, gdzie już nie obowiązuje strefa – skarży się pan Stefan, który zwrócił naszą uwagę na ten problem jako pierwszy. On sam czuje się naciągnięty na opłatę.

Rzeczywiście, przy wskazanej ulicy fragment parkingu jest wyłączony ze strefy i o pomyłkę nietrudno. Z czego to wynika? – Przy ul. Kupieckiej strefa płatnego parkowania jest wydzielona tylko po jej południowej stronie (wzdłuż pawilonów handlowych – przyp. red.) i jedynie na części tego parkingu. Łącznie jest to około 15 miejsc. Ma to związek z tym, że jest tam tylko jeden parkometr. Dla tak szerokiej strefy, gdyby miała obowiązywać na całej długości parkingu, powinny być dwa parkometry. Kierowcy nie będą biegli około 60 metrów po bilet. Planujemy jednak sukcesywnie zwiększać liczbę parkometrów i wówczas strefy będą rozszerzane – informuje Aleksandra Czajkowska z biura prasowego otwockiego urzędu miasta. Podkreśla przy tym, że obecne oznakowanie strefy płatnego parkowania przy ul. Kupieckiej jest poprawne, zgodne z przepisami i zatwierdzone przez Powiatowego Inżyniera Ruchu Drogowego. Urząd miasta nie przewiduje zmiany tego oznakowania. – Jeśli ktoś został tam ukarany mandatem i ma jakieś wątpliwości co do słuszności kary, zawsze można to zweryfikować. Urząd miasta posiada dokumentację fotograficzną, na której widać, czy samochodów był zaparkowany w miejscu objętym strefą płatnego parkowania, czy nie – dodaje przedstawicielka urzędu.

 

Strefy parkowania

W Otwocku jest sześć stref płatnego parkowania. Za pierwsze 45 minut nie obowiązuje opłata, ale mimo wszystko trzeba pobrać bilet.

 • Obszar A: ul. Powstańców Warszawy, miejsca na odcinku od ul. Andriollego w stronę poczty.
 • Obszar B: ul.  Andriollego, miejsca przylegające do skweru 7 Pułku Ułanów, od sklepu „Społem” do skrzyżowania.
 • Obszar C: ul. Pod Zegarem i ul. Andriollego, miejsca przylegające do bazarku.
 • Obszar D: ul. Staszica, miejsca przylegające do placu Niepodległości.
 • Obszar E: ul. Kupiecka, wybrane miejsca po południowej stronie ulicy (wzdłuż pawilonów handlowych).
 • Obszar F: ul. Karczewska, miejsca od ul. Sosnowej do łącznika ulic Staszica i Karczewskiej.

4 komentarze do “Parkomat jest za daleko

 • 5 października 2021 o 12:57
  Permalink

  1. ludzie, naprawdę sądzicie, że w Otwocku jedyne czego potrzeba to kolejnych stref płatnego parkowania? to taka promocja miasta? wybudujcie dodatkowe parkingi, tego potrzeba w tym mieście a nie kolejnych głupot, każdy kierowca już płaci na to chore państwo i jego urzedy a wam ciągle mało, darmozjady, do roboty się weźcie fizycznej bo umysłowa wam nie wychodzi.

  2. brawo pani Aleksandra Czajkowska, naprawdę urząd posiada zdjęcia źle zaparkowanych samochodów? a posiadacie zdjęcia samochodów zaparkowanych poza strefą płatnego parkowania z opłaconym biletem i czy zechce oddać kasę, która niesłusznie wpłynęła na jego konto? jak to rozliczacie? jako darowiznę?

  Odpowiedz
 • 5 października 2021 o 14:09
  Permalink

  Myślę, że skoro w Otwocku brak komunikacji w tym z Warszawą, ktora by większości mieszkańców odpowiadała a co za tym idzie koniecznością korzystania z samochodów czy SKM to miasto powinno zadbać o parkingi ale darmowe. Coraz więcej bloków i ludzi a coraz mniej autobusów więc gdzie te auta maja się podziać?

  Odpowiedz
  • 5 października 2021 o 16:02
   Permalink

   Wole trawniki, robienie kolejnych parkingow to patologia, centrum miasta powinno zyc, a nie byc miejscem skladowania gatów na kółkach dla mieszkańców gmin osciennych.

   Odpowiedz
   • 6 października 2021 o 09:22
    Permalink

    Zdzisiu, mój drogi geniuszu, a jak do centrum miasta mają się dostać mieszkańcy gmin ościennych?
    Skoro nie ma parkingów i nie ma komunikacji to niech nie przyjeżdżają? To chcesz powiedzieć?
    Czy chcesz zaproponować mieszkańcom powiatu otwockiego z Sobień, Osiecka,Majdanu, Kołbieli spacer do starostwa powiatowego?
    Coś mi się zdaje, że albo jesteś emerytem i wiedziesz spokojne życie albo mieszkasz i pracujesz w centrum, więc problem komunikacyjny nie bardzo Ciebie dotyczy.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.