Bezpieczniej przy tunelu

W ubiegłym tygodniu firma Budimex zlikwidowała wreszcie niebezpieczne przejścia dla pieszych bezpośrednio przy obu wylotach z tunelu pod torami na ul. Filipowicza i ul. Żeromskiego w Otwocku. To efekt uzgodnień z powiatowym inżynierem ruchu drogowego

O niebezpiecznych przejściach przy tunelu „Linia” pierwsza pisała na początku lutego. – Kierowcy, którzy wyjeżdżają z tunelu, często w ostatniej chwili dostrzegają przechodzącego pieszego i muszą gwałtownie hamować, aby go nie potrącić – alarmowali nasi Czytelnicy, którzy dzwonili do redakcji, prosząc o interwencję.

Okazało się, że sprawa nie była taka prosta, bo przejścia dla pieszych znajdowały się na terenie budowy związanej z modernizacją linii kolejowej. Po bogatej korespondencji, którą kierował w tej sprawie nawet do wojewody mazowieckiego m.in. powiatowy radny Dariusz Kołodziejczyk, inżynier ruchu uzgodnił nową organizację ruchu w tym rejonie. W ślad za tym firma Budimex w ubiegłym tygodniu wreszcie zlikwidowała oznakowanie poziome (pasy) i zdemontowała znaki pionowe.

SW

4 komentarze do “Bezpieczniej przy tunelu

  • 13 października 2021 o 15:23
   Permalink

   W zamian pieszy się rozejrzy czy może bezpiecznie przejść.
   Jakby były pasy to by szedł na pewniaka, bo ktoś mu naopowiadał, że teraz są takie przepisy co zatrzymują wszystkie samochody i ludzie idą w ciemno, niektórzy giną.

   Odpowiedz
 • 12 października 2021 o 16:27
  Permalink

  Został chodnik dochodzący do jezdni w miejscu, gdzie nie ma już przejścia dla pieszych.

  A żeby było naprawdę bezpieczniej, to potrzebne są też fotoradary.

  Odpowiedz
 • 13 października 2021 o 13:40
  Permalink

  Pytanie do Linii – kto i do kiedy ma usunąć chodnik i zastąpić go pasem zieleni? Czy jest ograniczenie prędkości przy wyjeździe z tunelu? Hałas jest taki, że czasami trudno rozmawiać w restauracyjnym ogródku.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.