Ruszyła budowa centrum handlowego przy Morskim Oku

Market budowlany i centrum handlowe przy Morskim Oku powstaną na działce u zbiegu ulic Kuklińskiego i Generalskiej. Właśnie rozpoczęto prace na placu budowy tej ogromnej inwestycji. Czy będzie tam Castorama, w sąsiedztwie której powstanie m.in. McDonald’s? Tego jeszcze nikt oficjalnie nie potwierdza

O planowaniu tej inwestycji pisaliśmy dokładnie przed rokiem, w październiku. Wtedy trwały dopiero uzgodnienia, m.in. były wydawane decyzje środowiskowe. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, ponieważ teren ogrodzono, postawiono baraki dla pracowników, pracę zaczęły koparki.

– W zakresie wskazanej inwestycji na otwockich Ługach wydano trzy pozwolenia na budowę dla Rank Progress SA Otwock Spółka Komandytowa. Dwie decyzje zostały przeniesione na nowego inwestora, którym jest Trei Real Estate Poland sp. z o.o. – informuje „Linię” Antonina Mazek z Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Otwocku.

Na razie trwa pierwszy etap budowy obejmujący całą infrastrukturę techniczną, taką jak wewnętrzne sieci elektroenergetyczne, instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, oświetlenie terenu, drogi wewnętrzne. Ten etap ma być gotowy na koniec kwietnia 2022 roku. Dopiero potem ruszą właściwe prace budowlane.

Co wiemy o przyszłym centrum handlowym? Na terenie o powierzchni ok. 10 ha powstanie market budowlany. Obok niego zostaną wybudowane park handlowy i parkingi na ponad 700 miejsc postojowych. W planach jest również budynek gastronomiczny wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Czy marketem będzie faktycznie Castorama, a restaurację otworzy sieć McDonald’s? To wciąż jedynie domysły. Spółka Rank Progress specjalizująca się w budowie obiektów handlowych cały czas odmawia podania szczegółów, tłumacząc to trwającymi negocjacjami. Na jej stronie internetowej można jednak znaleźć listę kluczowych partnerów. Nie ma wśród nich Castoramy, ale są konkurencyjne sieci Leroy Merlin i OBI. Z kolei spółka Trei Real Estate jest deweloperem należącym do grupy Tengelmann.

pds

3 komentarze do “Ruszyła budowa centrum handlowego przy Morskim Oku

 • 16 lutego 2022 o 15:14
  Permalink

  Najdroższy market , już w metalowym w Karczewie jest taniej.porownajcie cenę kołków czy śrub.czym tu się zachwycać

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2022 o 09:36
  Permalink

  Castorama jest najlepsza jakościowo z budowlanych bo OBI i Leroy to najniższa półka, poza tym Leroy na produktach z Rosji stoi więc teraz lepiej żeby nie przyjeżdżał. Osobiście wątpię żeby była tu Castorama. Za biedny rynek dla nich. Zielone kolory wokół dachu marketu raczej wskazują na Leroya. Fajnie byłoby jakby w galerii handlowej było kino takie jak multikino, coś w ten deseń. Co by nie było to przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu. Przecież teraz tam się buduje na potęgę i jeszcze długo będzie się budowało …. OSM, Korwin Developer, inni deweloperzy, prywatni itd.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.