Akcji „Zima” nie będzie?

Z alarmującym pismem do władz gminy wystąpił p.o. dyrektora karczewskiej Grupy Remontowej Piotr Trzaskowski. Środki przyznane tej jednostce przez radę miejską nie wystarczają na bieżącą działalność, w tym na zakup soli i piasku do zimowego utrzymania dróg i chodników

Po ostatniej sesji rady miejskiej (12 października), kiedy to radni po raz kolejny w tym roku nie zgodzili się na zwiększenie o 40 tys. zł środków dla Grupy Remontowej, Piotr Trzaskowski, p.o. jej dyrektora, wystosował do władz gminy, czyli burmistrza i rady miejskiej, pismo. Informował w nim, że: „Obecny budżet nie zabezpiecza w pełni nie tylko ogromnych bieżących potrzeb gminy, takich jak utrzymanie dróg czy też zieleni oraz czystości na terenie gminy, lecz także stanowi realne ryzyko braku zasobów na zimę. Mowa o zakupie soli i piasku, a w zasadzie braku możliwości zakupu tych surowców. Minimalny koszt zakupu materiałów drogowych na zimę to 15 tys. zł. Mimo wniosku z naszej strony i zabezpieczenia tej kwoty przez burmistrza Karczewa pozycja ta została zdjęta przez Radę Miejską w Karczewie z uchwały budżetowej. Zakupu należy dokonać w najbliższych dniach, ponieważ każda zwłoka powoduje wzrost cen i braki w magazynach centralnych”.

W rozmowie z „Linią” burmistrz Karczewa Michał Rudzki skomentował, że gdyby podejść do sprawy żartobliwie, mieszkańcy powinni zaopatrzyć się w dobre buty, najlepiej z rakami, bo odśnieżania w tym roku może nie być. Tyle że nikomu nie jest do śmiechu. – Rada miejska dostała projekt uchwały, w której były zabezpieczone środki na sól i piasek, przewodniczący otrzymał pismo od dyrektora Grupy Remontowej. Nie wiem, co w tej sytuacji zamierza rada. W budżecie na rok 2021 radni już na początku zmniejszyli środki na Grupę Remontową – informuje burmistrz.

– Wielokrotnie sygnalizowaliśmy brak środków potrzebnych do właściwego funkcjonowania Grupy. Decyzja należy do rady. Niestety czas nie działa na naszą korzyść. Ceny soli i piasku rosną wraz ze zbliżaniem się zimy.

Co zamierza w tej sytuacji rada miejska? Jej przewodniczący Piotr Żelazko w rozmowie z „Linią” informuje, że w ostatnim tygodniu października ma się odbyć sesja, na której rada pochyli się nad tym problemem. Radni zdecydują wtedy o dalszych działaniach dotyczących finansowania dodatkowych zakupów przez Grupę Remontową.

SW

2 komentarze do “Akcji „Zima” nie będzie?

 • 19 października 2021 o 08:18
  Permalink

  No cóż to wina mieszkańców.
  Tak, tak, nie uczestnicząc w referendum o odwołanie rady nieudaczników, pozwoliliście, aby dalej komplikowała Wam życie.

  Odpowiedz
 • 19 października 2021 o 19:47
  Permalink

  Panie Sylwio, prosimy o większą obiektywność w sprawach gminy. Działanie na korzyść burmistrza jest nadmiar widoczna. Artur S. W 23 stycznia 2021 roku wspomniana Grupa Remontowa zarządzana w tym okresie przez poprzedniego p.o. dyrektora Jakuba Bajorka. Ale lepiej napisać artykuł jednostronny broniący kolegę, a atakujących radnych.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.