Celestynów: Kwitnąca współpraca polsko-japońska

W ubiegłym tygodniu Szkoła Podstawowa im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi gościła z wizytą ambasadora Japonii w Polsce Miyajima Akio

fot. UG Celestynów

Wizyta odbyła się w ramach współpracy polsko-japońskiej w gminie Celestynów. Uczniowie przygotowali na tę okoliczność specjalne pokazy, m.in. japońskiego tańca, karate czy gimnastyki artystycznej. Nie zabrakło też akcentów polskich.

W trakcie wizyty ambasador Japonii odwiedził także dzieci w klasie uczącej się języka japońskiego. Tam spotkał się z Marin Iwai, pochodzącą z Tokio wolontariuszką, która niedawno przyjechała do Celestynowa. Japonka przyleciała do Polski w ramach wolontariatu, podczas którego będzie uczyć języka i kultury japońskiej wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi oraz Warszawskiej Szkoły Języka Japońskiego. Na zakończenie wizyty ambasador wziął udział w oficjalnym otwarciu ścieżki sensorycznej sfinansowanej ze środków budżetu gminy Celestynów przy współudziale rodziców uczniów.

BM

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.