Ulica zasłużonego dyrektora?

Na komisji oświaty, kultury i sportu radni pozytywnie zaopiniowali wniosek dotyczący nadania imienia ulicy prowadzącej do szpitala klinicznego im. prof. A. Grucy w Otwocku. Jeśli rada miasta wyrazi na to zgodę, ulica będzie nosić imię zasłużonego dyrektora szpitala Mieczysława Błaszczyka

SYLWIA WYSOCKA

Nowa droga prowadząca od ul. Żeromskiego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy w Otwocku została na wiosnę utwardzona. Teraz dyrekcja placówki zwróciła się do władz miasta z wnioskiem o nadanie ulicy imienia zmarłego w tym roku byłego dyrektora szpitala Mieczysława Błaszczyka.

– Droga dojazdowa do naszego szpitala została wyremontowana, można skierować nią część ruchu i odciążyć ulicę Konarskiego. Wcześniej była to droga polna i leśna, po jej utwardzeniu pojawiło się pytanie, jak nazwać tę ulicę, by ją identyfikować i wskazać, gdzie się znajdujemy. Zastanawialiśmy się nad tym i padła propozycja, żeby nazwać ulicę imieniem byłego dyrektora naszego szpitala dr. n. med. Mieczysława Błaszczyka – mówił podczas posiedzenia komisji, na której był omawiany wniosek dyrektora szpitala prof. Jarosława Czubaka, dyrektor techniczny placówki Sławomir Chaberek.

Doktor Mieczysław Błaszczyk objął funkcję dyrektora szpitala im. prof. A. Grucy w 2007 roku i pełnił ją do 2019 roku. Niestety w lutym 2021 roku zmarł. Władze szpitala chciałyby uczcić jego pamięć. – Poza tym, że pan dyrektor miał wielkie zasługi dla szpitala, był także empatycznym człowiekiem i działaczem społecznym odznaczonym otwocką Złotą Sosenką. W czasie 12 lat pod jego zarządem szpital przeszedł całkowitą rewitalizację, został w całości zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt, zrealizowaliśmy pięć unijnych projektów. Oprócz tego, że pojawiło się wiele zmian infrastrukturalnych i materialnych, dyrektorowi udało się wprowadzić w szpitalu wyjątkową atmosferę pracy, pozyskać i utrzymać wspaniałą kadrę naukową młodych lekarzy. Dzięki temu szpital się rozwija i rozsławia miasto – przekonywał dyrektor Chaberek.

– To jest wręcz idealny patron dla ulicy prowadzącej do szpitala – przyznał Marcin Michalczyk, a pozostali członkowie komisji, którzy byli obecni na posiedzeniu, mieli najwyraźniej podobne zdanie, ponieważ jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali wniosek władz szpitala o nadanie drodze dojazdowej imienia dyrektora Mieczysława Błaszczyka.

– Dziękuję w imieniu całego personelu szpitala, ponieważ pan dyrektor był osobą bardzo lubianą przez pracowników. Zawsze można było zwrócić się do niego o pomoc – zaznaczył dyrektor Chaberek. Projekt uchwały w tej sprawie musi jednak najpierw trafić pod obrady sesji, żeby w tej sprawie mogła wypowiedzieć się cała rada miasta.

One thought on “Ulica zasłużonego dyrektora?

  • 25 października 2021 o 12:46
    Permalink

    Ta ulica ma swoją nazwę nadana jeszcze przed 1939 r. Czy w RM i UM nikt nie panuje nad nazewnictwem lokalnym? Żeby ta uchwała miała „ręce i nogi” należy uchylić wcześniejszą.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.