Lidl położył asfalt i zaprojektuje rondo

W połowie października spółka Lidl, której drugi sklep powstaje w Otwocku, wykonała nakładkę asfaltową na ul. Rzemieślniczej. To jednak nie koniec prac, do przeprowadzenia których zobowiązał inwestora prezydent Otwocka

Na działce u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku trwa budowa drugiego sklepu sieci Lidl. Na mocy porozumienia z miastem do połowy października firma wykonała nową nakładkę asfaltową na ulicy Rzemieślniczej na odcinku od ul. Górnej do ul. Kołłątaja.

– Z początkiem kadencji wprowadziłem jednolite standardy i wymogi dla inwestorów na terenie Otwocka. Dotyczy to obowiązków nakładanych przeze mnie zarówno na deweloperów, jak i inwestorów, których przedsięwzięcia zwiększają intensywność ruchu w ich otoczeniu. Dlatego wydając dla spółki Lidl decyzję na lokalizację zjazdu, zobowiązałem inwestora do wykonania na swój koszt nowej nawierzchni ul. Rzemieślniczej – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent Jarosław Margielski.

Okazuje się, że nie kończy to działań, które Lidl wykona dla miasta. Firma została zobowiązana do dodatkowych prac. – Lidl sp. z o.o. na swój koszt zrobi także chodniki i miejsca postojowe na odcinku ul. Górnej, a także sporządzi projekt wraz z uzgodnieniami budowy skrzyżowania typu rondo na ul. Rzemieślniczej i ul. Górnej. Dzięki temu został pogodzony interes miasta i inwestora, a kilkaset tysięcy złotych zostało w miejskiej kasie na inne potrzebne inwestycje – podkreśla prezydent Margielski.

SW

3 komentarze do “Lidl położył asfalt i zaprojektuje rondo

 • 26 października 2021 o 18:51
  Permalink

  Tak więcej takich sklepów w centrum miasta, jeszcze może ze dwie Biedronkina rampie! Zamiast ulokować tego Lidla gdzieś w Świdrze Wschodnim np koło bazy na ul. Grunwadzkiej albo gdzieś w kierunku Mlądza. Nic po tej stronie torów się nie robi. Mam wrażenie, że biurwy z powiatu będą zadowolone, w czasie pracy zakupy na przeciwko a o 16 do domciu bez zbędnych wypraw do sklepów.

  Odpowiedz
  • 28 października 2021 o 10:48
   Permalink

   A kto ma niby „ulokować”? Przecież to nie miasto buduje.

   Odpowiedz
 • 27 października 2021 o 23:02
  Permalink

  A jeszcze przed tygodniem urząd na tych łamach chwalił się remontem Rzemieślniczej, nic nie wspominając o Lidlu. Ładnie to tak, ubierać cudze buty?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.