Burmistrz budowniczy

W niedzielę, 17 października, niespełna miesiąc po pierwszej rocznicy śmierci Stanisława Kruszewskiego, pamięć wieloletniego burmistrza Józefowa uczczono tablicą, która zawisła na budynku Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji

fot. UM Józefów

PRZEMEK SKOCZEK

Tablica wykonana przez józefowskiego rzeźbiarza Ryszarda Kozłowskiego znajduje się na ścianie obok wejścia do ICSiR. Uroczyście odsłonili ją żona byłego burmistrza Elżbieta Kruszewska, jego córka Agnieszka Gąszcz i burmistrz Marek Banaszek. – Tablica została umieszczona na budynku kompleksu sportowego, ale tak naprawdę mogłaby pojawić się na wielu innych obiektach i w wielu miejscach w naszym mieście. Nie sposób wymienić wszystkich inwestycji, realizacji i pomysłów, za którymi stał Stanisław Kruszewski. Bez przesady i bez cienia wątpliwości można go nazwać budowniczym naszego miasta, człowiekiem, który stoi za sukcesem Józefowa – mówił podczas uroczystości burmistrz Banaszek.

Wzruszona Elżbieta Kruszewska dziękowała radnym i przybyłym gościom za uhonorowanie pamięci męża. W ciepłych słowach burmistrza Kruszewskiego wspominali też przewodniczący rady miasta Mariusz Batorski i zastępca dyrektora ICSiR Cezary Łukaszewski. Odsłonięcie tablicy jest wstępem do nadania tej instytucji imienia Stanisława Kruszewskiego. Wymaga to jednak wprowadzenia zmian w statucie placówki i ma nastąpić w najbliższym czasie. Po części oficjalnej w auli Szkoły Podstawowej nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej odbył się koncert w wykonaniu śpiewaków Anny i Romualda Spychalskich oraz muzyków Krzysztofa Jaszczaka i Tadeusza Melona. Wieczór poprowadził Ryszard Nowaczewski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.