Policjant uratował robotnika porażonego prądem

Całe miasto i komenda są dumne z tego policjanta. Starszy sierżant Maciej Kąkol z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku podczas urlopu w Chorwacji uratował życie pracownikowi, którego poraził prąd. Wzorową postawę funkcjonariusza doceniono w plebiscycie Ambasador Polski. Na bohatera z otwockiej komendy głosowało mnóstwo osób. Kilka dni temu nagroda publiczności trafiła w jego ręce

Policjantem jest się zawsze, nawet podczas urlopu, co udowodnił st. sierż. Maciej Kąkol, który rok temu podczas wakacji w Chorwacji uratował życie robotnikowi. Mężczyzna, którego poraził prąd, spadł z rusztowania – był nieprzytomny, przestał oddychać i nie dawał oznak życia. Policjant z Otwocka bez wahania przystąpił do pośredniego masażu serca. „Linia” pisała o tym w sierpniu 2020 roku.

Postawa funkcjonariusza otwockiej komendy została doceniona w plebiscycie Ambasador Polski, w którym nagradza się Polaków za wyjątkowe osiągnięcia lub bohaterskie zachowania na całym świecie. Ze względu na pandemię nagrody wszystkim laureatom z dwóch lat wręczono podczas uroczystości, która odbyła się w połowie października. Nagrodę publiczności za rok 2020 głosujący przyznali policjantowi z Otwocka, st. sierż. Maciejowi Kąkolowi. – Jesteśmy dumni z naszego policjanta! Jego postawa zasługuje na uznanie i cieszymy się, że została doceniona również przez głosujących w plebiscycie Ambasador Polski. W ten sposób uhonorowano bohaterstwo i oddanie funkcjonariusza, który pokazał, że policyjne motto „Pomagamy i chronimy” jest mu bardzo bliskie. To dzięki właściwej i szybkiej reakcji, opanowaniu i podjętym czynnościom ratunkowym nasz policjant uratował życie mężczyźnie – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że dla st. sierż. Macieja Kąkola ta nagroda to ogromne wyróżnienie. – Gratulujemy naszemu koledze i życzymy mu dalszych sukcesów w służbie! – dodają funkcjonariusze z otwockiej komendy.

AJ

One thought on “Policjant uratował robotnika porażonego prądem

  • 28 października 2021 o 16:56
    Permalink

    Był to chyba pierwszy w nowożytnej historii policjant z otwockiej komendy powiatowej policji, który komuś pomógł. Teraz jego koledzy będą go obchodzić z daleka i palcem pokazywać, że chyba nienormalny jest. Nic przecież nie zarobił. I taki jakiś dziwny jest.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.