Zabezpieczyli kilka kilogramów „królewskiego dopalacza” 

Otwoccy kryminalni w jednym z wynajmowanych mieszkań w Józefowie namierzyli magazyn substancji odurzających. W tej sprawie zatrzymali 29-letniego mieszkańca Józefowa. Mężczyzna przechowywał kilka kilogramów narkotyków, z których można było wyprodukować kilkadziesiąt tysięcy działek wartych na czarnym rynku ponad 270 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli m.in. pięć kilogramów mefedronu, tzw. królewskiego dopalacza. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia 

fot. KPP Otwock
fot. KPP Otwock

Kryminalni skutecznie walczą z handlem narkotykami w powiecie otwockim. Ostatnio jeden z tropów doprowadził ich do wynajmowanego mieszkania w Józefowie. – Doświadczeni policjanci wzięli na celownik lokal, gdzie – jak się okazało – były magazynowane znaczne ilości narkotyków rozprowadzane w wielu miejscach w powiecie otwockim – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Trop doprowadził policjantów również do 29-letniego mieszkańca Józefowa, który wynajmował lokal. 

Kilka dni temu otwoccy kryminalni zorganizowali nalot na mieszkanie w Józefowie i dokładnie przeszukali pomieszczenia. – Policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną wykorzystywaną do porcjowania narkotyków oraz 690 zł w gotówce, ale przede wszystkim kilka kilogramów narkotyków – podkreśla mł. asp. Harabin. Kryminalni zabezpieczyli również pięć kilogramów mefedronu, zwanego królewskim dopalaczem, oraz kilogram marihuany. – W tej sprawie zatrzymano 29-letniego mieszkańca Józefowa, który wynajmował dom, gdzie znajdował się magazyn narkotyków – zaznacza mł. asp. Harabin. I dodaje, że zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 29-latkowi zarzutu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na trzy miesiące.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.