Zapowiedzi kulturalne 29 października – 6 listopada

OTWOCK

Żarty na spontanie

Wieczór Hitów Improwizowanych w Teatrze Miejskim im. Jaracza to propozycja na piątek, 29 października

Otwocka scena kontynuuje zabawy z komizmem improwizowanym. Spotkania są skierowane do każdego, kto chce spróbować swoich sił przed publicznością. Warto zaskoczyć widzów i samego siebie. Wieczory Hitów Improwizowanych prowadzi Martyna Kowalska z Resortu Komedii, gdzie występuje jako Martyna Cytryna. Komiczka podkreśla, że to przestrzeń do pobudzania swojej kreatywności, wzmacniania pewności siebie i szlifowania podzielności uwagi.

Chętni mogą zapisywać się drogą mailową: teatr@moktis.pl, liczba miejsc jest ograniczona. Dla widzów wstęp na wydarzenie jest wolny, bezpłatne wejściówki są dostępne w kasie teatru.

Teatr Miejski, ul. Armii Krajowej 4, piątek, 29.10, godz. 20, wstęp wolny

 

Noc Grozy

W sobotni wieczór, 30 października Kino Oaza zaprasza na Noc Grozy. W programie są dwa kultowe tytuły „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu, krocz za mną” – reż. David Lynch

Prequel serialu „Twin Peaks” opowiadający o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. Uzależnioną od narkotyków uczennicę liceum nocami nawiedza tajemniczy i groźny mężczyzna. Nastolatka zaczyna obawiać się o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

„Noc żywych trupów” – reż. George A. Romero

Klasyk horroru z 1968 roku. Amerykańska rakieta wystrzelona w kierunku planety Wenus eksploduje, a powstała w wyniku wybuchu radiacja dociera na Ziemię i staje się przyczyną masowego zmartwychwstania nieboszczyków. Grupa osób barykaduje się w domu, próbując przetrwać atak zombie.

Początek o godz. 21, bilety na oba filmy 20 zł

CELESTYNÓW

Zabawa przy ognisku

Hubertusowe ognisko w Stajni Mirabell w Dąbrówce odbędzie się w sobotę, 30 października

W programie wydarzenia znajdą się: Wielka Gonitwa za Lisem, czyli gra terenowa dla najmłodszych oraz dla rodziców, przejażdżki bryczką, integracyjne ognisko połączone z biesiadą. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o zabranie ze sobą czegoś smacznego do jedzenia oraz picia. Warto pamiętać o ciepłych ubraniach.

Stajnia Mirabell, Dąbrówka, ul. Karczewska 12, sobota, 30.10, godz. 15, wstęp wolny

WIĄZOWNA

Wędrówki śladami przeszłości

Gminny Ośrodek Kultury rozpoczyna cykl spacerów historycznych. Pierwszy odbędzie się w sobotę, 30 października

W programie są cztery spacery z przewodnikiem po Wiązownie i okolicach. Spotkania będą odbywać się w kolejne soboty, począwszy od 30 października, zawsze o godzinie 11, i potrwają około trzech godzin. Pierwsza trasa będzie wiodła po stolicy gminy, gdzie najcenniejszym zachowanym zabytkiem jest klasycystyczny kościół z końca XVIII wieku, ale ważnych śladów przeszłości jest więcej. Niektóre pozostają w ukryciu i są zapomniane. Zbiórkę zaplanowano przy kopcu na ul. Lubelskiej.

Kolejne spacery to: Zagórze – 6 listopada, zbiórka przy bramie szpitala (obok przystanku autobusowego linii 730); Góraszka – 13 listopada, zbiórka przy bramie sklepu Jarton; Emów – 20 listopada, zbiórka na parkingu dawnej karczmy, ul. Parkingowa. Spacery będą odbywać się w dużej mierze w terenie leśnym, warto więc pamiętać o wygodnym obuwiu.

GOK, ul. Lubelska 53, tel. 22 780 41 79

WAWER

XIII Wawer Music Festival

Krzysztof Napiórkowski, muzyk balansujący na granicy jazzu i muzyki poetyckiej, wystąpi w niedzielę, 31 października w miedzeszyńskim Starym Młynie

Krzysztof Napiórkowski jest wokalistą, pianistą i gitarzystą jazzowym, a także kompozytorem, autorem tekstów piosenek i producentem muzycznym. Pochodzi z Rzeszowa. W 2019 roku był nominowany do Fryderyka za solowy album „Semi electric”, piąty w karierze. Styl Napiórkowskiego to kolaż jazzu i muzyki poetyckiej, ale artysta swobodnie sięga po różne stylistyki. Słynie z bardzo bogatych kompozycji i starannych aranżacji. Od ponad 15 lat koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą, współpracuje z takimi znakomitościami jak m.in. Anna Jurksztowicz, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Grzegorz Turnau czy Marek Napiórkowski. Z tym ostatnim, wybitnym gitarzystą jazzowym, nie są spokrewnieni, ale łączą ich więzy przyjaźni i muzyczna pasja.

Na inauguracji Wawer Music Festival Krzysztofowi Napiórkowskiemu będą towarzyszyć sławy polskiego jazzu: Robert Kubiszyn – kontrabas i gitara oraz Paweł Dobrowolski – perkusja. Bezpłatne zaproszenia na koncert można odebrać w Wawerskim Centrum Kultury i w recepcji Hotelu Boss.

Hotel BOSS, ul. Żwanowiecka 20, niedziela, 31.10, godz. 17.30, wstęp wolny

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.