Miasto nie rezygnuje z OKS-u

W środę, 20 października odbyło się spotkanie władz Otwocka z przedstawicielami Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, stowarzyszenia OKS Start i spółki Tenis & Holiday. Strony powróciły do rozmów na temat odkupienia przez miasto prawa do użytkowania wieczystego terenów OKS-u

Jak poinformował za pomocą mediów społecznościowych prezydent Jarosław Margielski, „spotkanie bardzo mocno przybliżyło nas do pozytywnego finału rozwiązania problemu OKS-u Otwock. Ustaliliśmy główne kierunki działania odnośnie do przejęcia przez miasto udziałów prawa do użytkowania wieczystego terenu, na którym znajduje się stadion OKS-u”.

Spotkanie, w którym 20 października uczestniczyły wszystkie podmioty zainteresowane przyszłością kompleksu przy ul. Karczewskiej, tj. władze miasta, reprezentanci Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, stowarzyszenia OKS Start i spółki Tenis & Holiday, zakończyło się wstępną akceptacją przedstawionego planu działań. Zakłada on odkupienie od stowarzyszenia OKS Start trzech szóstych udziałów prawa do użytkowania wieczystego i odkupienie dwóch szóstych udziałów od PZSN Start, podpisanie umowy, a następnie wystąpienie o sądowe wyjście ze współwłasności ze spółką Tenis & Holiday (jedna szósta udziałów). Wartość pięciu szóstych udziałów prawa do użytkowania wieczystego terenu OKS-u będzie znana po wykonaniu operatu szacunkowego.

– Niebawem miasto zleci wykonanie aktualnego operatu szacunkowego dotyczącego wartości przedmiotowego użytkowania wieczystego tego terenu – mówi „Linii” prezydent Jarosław Margielski. – Finał omawianych działań planujemy jeszcze w tym roku. To otworzy nam jako miastu drogę do gruntownej modernizacji wszystkich obiektów sportowych na tym terenie. Dotychczas miasto nie mogło zainwestować nawet złotówki w teren, co do którego nie ma obecnie praw, a znajdujące się tam obiekty sportowe zamiast być chlubą Otwocka, przez lata popadały w coraz większą ruinę. Jednym słowem, po finalizacji założonych planów zamierzamy jako miasto wystąpić o dofinansowanie budowy nowoczesnej, ośmiotorowej bieżni tartanowej, modernizacji stadionu, hali oraz obiektów towarzyszących, m.in. pod wymogi PZLA – podkreśla prezydent. I dodaje, że teren OKS-u jest rozważany przy lokalizacji budowy basenu. – Prowadzimy intensywne rozmowy odnośnie do przejęcia przez miasto prawa do użytkowania wieczystego tego terenu, co pozwoliłoby na kompleksową koncentrację infrastruktury sportowej dla mieszkańców w jednym miejscu i modernizację istniejącej bazy sportowej OKS-u. Kolejnym argumentem przemawiającym za tą lokalizacją jest to, że po wykonaniu odwiertu geotermalnego i powołaniu spółki Geotermia Otwock istnieje możliwość wykonania przyłącza do terenu przy ul. Karczewskiej i wykorzystania zasobów wód termalnych w przyszłości – dodaje prezydent Margielski.

Realizacja tych planów wymaga jednak spełnienia pewnych warunków. Jednym z nich jest zaakceptowanie propozycji miasta na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu stowarzyszenia OKS Start, które ma odbyć się 22 listopada.

– Zwołując to nadzwyczajne walne zgromadzenie, dajemy sygnał, że w zarządzie w większości popieramy propozycję miasta – mówi w rozmowie z „Linią” Wojciech Sierpiński, wiceprezes zarządu OKS Start ds. sportowych i promocji. – Moglibyśmy blokować takie rozwiązanie, nie zwołując nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, tak jak to było blokowane przez ostatnie 10 lat. Podczas posiedzenia ma być przedstawiona kreślona przez miasto wizja tego, jak kompleks ma się zmienić. Nas nie interesuje sprzedaż dla samej sprzedaży po to, żebyśmy działali na tym starym „śmietniku”. Warunkiem koniecznym są zapisy dotyczące rewitalizacji terenu sportowego OKS-u, budowy całego nowego stadionu, drugiej hali sportowej itd. Gdyby ten zrewitalizowany obiekt stał się rzeczywistością, a nie tylko marzeniem osób takich jak ja, które trenowały tu od dziecka, byłby jednym z najlepszych tego typu ośrodków sportowych w okolicy Warszawy. Wszystko zależy jednak od tego, czy członkowie na walnym zgromadzeniu zdecydują się sprzedać miastu udziały,  czy nie – podkreśla Sierpiński.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.