Pożar na cmentarzu. Interweniowało kilka jednostek straży

Chwila nieuwagi wystarczyła, aby doszło do nieszczęścia. Wczoraj, w poniedziałek, 1 listopada wieczorem doszło do pożaru na cmentarzu w Karczewie. Strażacy apelują o ostrożność 

fot. Maciej Buczyński/fb

W ostatnich dniach na lokalnych nekropoliach mnóstwo osób odwiedza groby swoich bliskich, by zapalić znicze, położyć kwiaty lub wiązanki. Wczoraj na cmentarzu w Karczewie doszło do pożaru śmieci, którego przyczyną prawdopodobnie był niezgaszony znicz. Ogień szybko się rozprzestrzenił. – Zgłoszenie o pożarze kontenerów na cmentarzu w Karczewie otrzymaliśmy po godz. 20.20 – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że ogniem były zajęte kontener na plastikowe wkłady do zniczy i kontener z kwiatami i wieńcami. Na miejscu interweniowało kilka jednostek straży pożarnej: JRG Otwock i OSP Karczew. Po kilkudziesięciu minutach sytuację opanowano i strażacy wrócili do jednostek. 

W okresie Wszystkich Świętych nie doszło do innych pożarów na cmentarzach w powiecie otwockim, ale strażacy apelują do osób, które odwiedzają groby swoich bliskich zmarłych, o to, by zwracały uwagę na to, co wrzucają do przycmentarnych kontenerów ze śmieciami. 

MJ

fot. OSP Karczew/fb

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.