Psi park już gotowy

Właściciele psów od dawna z niecierpliwością czekali na otwarcie pierwszego w Otwocku wybiegu, który byłby w pewnym sensie dużym placem zabaw dla ich pupili. Przez ostatnie kilka dni trwały tam prace i wreszcie 3 listopada park został otwarty.

Leśny Park „Wiejska” między ulicami Szkolną, Wawerską i Wiejską w głównej części został udostępniony mieszkańcom przed wakacjami. To idealne miejsce do relaksu dla dorosłych i zabawy dla dzieci, ale właściciele psów od dawna z niecierpliwością czekali na otwarcie wybiegu dla swoich pupili, który znajduje się obok placu zabaw dla dzieci i części rekreacyjnej.

Niedawno biuro prasowe otwockiego urzędu miasta zapewniało, że wybieg dla psów będzie gotowy w połowie października, ale dopiero kilka dni temu prace nabrały tempa. Na ogrodzonym terenie są m.in. obręcze z opon i drewniane płotki do przeskoków, pochylnia, słupki do slalomu, a nawet… psi pisuar, który znajduje się od ul. Szkolnej przy wejściu z tzw. śluzą – to dwie furtki, które zapobiegają niekontrolowanemu wydostaniu się psa podczas wchodzenia innej osoby na wybieg. Elementy są utrzymane w stylu rustykalnym, nawiązującym do charakteru parku – „Linia” pisała o tym we wrześniu.

Październikowy termin co prawda nie został dotrzymany, ale z początkiem listopada psy mogą cieszyć się wszystkimi atrakcjami nowego parku.

Budowa wybiegu dla psów to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego. Psi park ma służyć nie tylko właścicielom zwierząt, lecz także ekspertom od behawiorystyki m.in. do tresury i właściwego wychowania psów.

MJ

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.