Gwiazdobranie w internecie

W sobotę, 6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbędzie się wernisaż wystawy otwierającej tegoroczne Gwiazdobranie i Dawanie. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja będzie miała charakter internetowego jarmarku, który potrwa od 7 listopada do 18 grudnia

Jak zwykle wśród licytowanych dzieł będzie sporo sztuki, m.in. ten obraz Barbary Woźniczko

To już 15. edycja Gwiazdobrania. Jak dotąd podczas tej akcji charytatywnej, stworzonej przez mieszkańców Józefowa, udało się zebrać 774 tys. zł. Tradycją były stacjonarne wydarzenia, które w pierwszych latach organizowano w MOK-u, a potem w gimnazjum (obecnie SP nr 3). Drugi rok z rzędu akcja odbywa się online. Zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji ponad 30 dzieci z Józefowa. W ramach internetowego jarmarku można wystawiać niemal wszystko: przedmioty wartościowe, kolekcjonerskie, zaskakujące i niepowtarzalne, ozdoby świąteczne, zabawki, ciasta, pierniczki, rękodzieło, vouchery na usługi i do restauracji. Sprzedaż odbywa się w formie licytacji na Facebooku. Wszystkie szczegóły można znaleźć pod adresem http://www.facebook.com/gwiazdobranie.

Jarmark zainauguruje sobotni wernisaż dzieł sztuki w Miejskim Ośrodku Kultury. Na wystawie będą prezentowane prace przekazane przez artystów z Józefowa, terenu linii otwockiej i „reszty wszechświata”. Wszystkie są wystawione na sprzedaż, a dochód zasili konto akcji. Wernisaż jest okazją nie tylko do nabycia niepowtarzalnych dzieł sztuki i pomocy dzieciom, lecz także do zawarcia nowych znajomości, bo społeczność, która powstała wokół tej grupy, jest naprawdę wyjątkowa. Wystawa potrwa do 29 listopada.

pds

 

MOK, ul. Wyszyńskiego 1,

tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl, sobota, 6.11, godz. 16.30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.