Naprawią latarnie przy Orlej 

Mieszkańcy Otwocka alarmowali w ostatnich miesiącach, że nie działają dwie latarnie na ul. Orlej, w pobliżu przejść dla pieszych. Po interwencji „Linii Otwockiej” miasto zadeklarowało naprawienie usterki

Barbara Michałowska

Niedziałające latarnie przy ul. Orlej to duży problem, ponieważ znajdują się  one niedaleko przejść dla pieszych. Mieszkańcy Otwocka alarmują, że po zmroku w tym miejscu robi się niebezpiecznie. – Sam niedawno miałem taką sytuację, że człowiek prawie wszedł mi pod koła auta. Było ciemno i widoczność przy zgaszonych latarniach jest bardzo mała – mówi pan Jacek, który zadzwonił do redakcji, prosząc o interwencję. Nasz Czytelnik przekonuje, że w ciągu ostatnich tygodni wielokrotnie informował o usterce Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej, mimo to latarnie wciąż nie świecą. 

Zapytaliśmy o tę sprawę Biuro Prasowe Urzędu Miasta Otwocka. W odpowiedzi otrzymaliśmy deklarację, że oświetlenie przy ul. Orlej zostanie naprawione w piątek, 5 listopada. Poinformowano nas także, że zgłoszenia awarii związanych z miejskim oświetleniem ulicznym należy kierować do Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej (OZEC) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15, dzwoniąc pod numer 22 779 25 57. Całodobowo we wszystkie dni tygodnia awarie można zgłaszać pod numerem 22 778 25 49 oraz mailowo: sekretariat@ozec.eu. W zgłoszeniu należy podać: nazwę ulicy i numer najbliższej posesji, numer słupa, charakter usterki (pojedyncza lampa czy ciąg lamp, uszkodzenie słupa, lampa migająca czy całkowicie nieświecąca). – W okresie jesienno-zimowym tych zgłoszeń mamy zdecydowanie więcej. Wszystkie naprawy oświetlenia ulicznego staramy się wykonywać najszybciej, jak jest to możliwe – zapewnia Dariusz Łokietek, wiceprezes OZEC-u.

One thought on “Naprawią latarnie przy Orlej 

  • 8 listopada 2021 o 09:42
    Permalink

    Zgłaszam za pośrednictwem Linii (bo do tych „betonów” z powiatu czy miasta, to sobie można wydzwaniać, a oni mają to w poważaniu), że jeszcze nie świeci od długiego czasu latarnia przy przejściu dla pieszych na ulicy Żeromskiego, między kościołem Pallotynów a tunelem. Okoliczne latarnie świecą, a nad samym przejściem ciemno jak w d….. W zeszłym miesiącu o mało nie zdjąłem tam pieszego.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.