Świętowali Dzień Kobiet Wiejskich

Nie brakuje chętnych, by w mniejszych miejscowościach kultywować regionalne tradycje, robić coś nie tylko dla siebie, lecz także lokalnej społeczności. Podczas kolejnej edycji Dnia Kobiet Wiejskich w świetlicy w Rzakcie nie zabrakło dobrej zabawy, wspólnego śpiewania i biesiadowania z lokalnymi przysmakami

W powiecie otwockim coraz prężniej działają koła gospodyń wiejskich. Zrzeszone w nich panie organizują spotkania przybliżające wiejskie tradycje, częstują regionalnymi przysmakami – o działalności wielu kół w powiecie otwockim „Linia” pisała w lipcu w artykule „Strażniczki tradycji”. Jednym z takich miejsc, w których kultywuje się te tradycje, jest Rzakta. Tamtejsze koło gospodyń wiejskich po raz kolejny świętowało Dzień Kobiet Wiejskich, który zorganizowano w związku z obchodzonym w październiku Międzynarodowym Dniem Kobiet Wiejskich uchwalonym 14 lat temu przez ONZ.

W sobotę, 16 października Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Rzakcianki” zorganizował w świetlicy spotkanie z okazji Dnia Kobiet Wiejskich. Panie z Rzakty przygotowały piękne dekoracje i jak przystało na dobre gospodynie, ugościły uczestników lokalnymi przysmakami, wśród których znalazły się słynne sójki (pieczone bułki z nadzieniem), ciasta, swojski rosół i czerwony barszcz z pasztecikami. – Wspaniale jest robić jednocześnie coś dla siebie i innych – podkreślają gospodynie z Rzakty.

W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Wiązowna Janusz Budny, który wraz z przedstawicielem GOK-u złożył gospodyniom życzenia i obdarował je kwiatami. Natomiast członkowie zespołu ludowego Urzeczeni z Czerska przywieźli w prezencie własnoręcznie przygotowane pieczywo, cydr jabłkowy i płyty ze swoimi utworami. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańców, do których przygrywał zespół ludowy Mazowszanki. – To było bardzo udane spotkanie – podkreślają uczestnicy.

AJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.