Nagroda dla doktor Marii Huk

Podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie kilkunastu wybitnych specjalistów ze świata medycyny uhonorowano odznaczeniami Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz medalami „Gloria Medicinae”. W gronie wyróżnionych znalazła się dr Maria Huk, chirurg z Powiatowego Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku

AGNIESZKA JASKULSKA

Co roku Polskie Towarzystwo Lekarskie przyznaje medal „Gloria Medicinae” tylko 10 wybitnym lekarzom z Polski i z zagranicy. Jest on symbolem wdzięczności m.in. za ofiarną służbę pacjentom, ratowanie ich zdrowia i życia, poświęcenie, a także za sumienne i godne wykonywanie sztuki lekarskiej. W poprzednim roku uroczystość nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa. Dopiero w tym roku Polskie Towarzystwo Lekarskie mogło uhonorować 20 laureatów za 2019 i 2020 rok.

Kilka dni temu w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta gala pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy. Zgromadzonych laureatów i przybyłych gości powitał prof. Waldemar Kostewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, który od prawie dwóch lat jest ordynatorem oddziału chirurgii w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Medal „Gloria Medicinae” 20 wybitnym lekarzom wręczyli kanclerz kapituły prof. Jerzy Woy-Wojciechowski, prezes PTL prof. Waldemar Kostewicz i sekretarz kapituły prof. Andrzej Matyja. Podczas uroczystej gali przyznano również tytuł i odznaczenie „Zasłużonemu – Polskie Towarzystwo Lekarskie” osobom działającym m.in. na rzecz medycyny. Otrzymała je dr Maria Huk, chirurg z otwockiego szpitala, a także inni specjaliści z kraju: dr med. Artur Zaczyński, dr med. Małgorzata Serafin-Król, dr Grażyna Rybak, dr med. Maciej Olszewski i dr med. Maciej Kierzkiewicz. Tytuł i odznaczenie „Bene Meritus” przyznano Grzegorzowi Wilkoszowi za propagowanie zdrowego stylu życia. Na zakończenie uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Dr Maria Huk, chirurg z PCZ w Otwocku, jest dobrze znana nie tylko mieszkańcom powiatu otwockiego, lecz także innym pacjentom. Z zaangażowaniem zajmuje się każdym chorym, ratuje ludzkie zdrowie i życie. – Kiedy leżałem na sali pooperacyjnej na oddziale chirurgii w otwockim szpitalu z całą masą rurek w ciele, wydawało mi się, że to koniec mojego życia – wspomina jeden z pacjentów, pan Ryszard, który w lipcu przeszedł poważny zabieg. – Oddziałem chirurgii twardą ręką zarządza prof. Waldemar Kostewicz, wspaniały lekarz i jeszcze lepszy człowiek. Potrafił na obchodzie przywitać się z chorym, podając rękę, pocieszyć i pożartować. Profesor jest otoczony sporą grupą superlekarzy, a wśród nich wyróżnia się wspaniała, ciepła i zawsze spiesząca z radą i pomocą dr Maria Huk. To pani doktor zawdzięczam życie. Dziękuję – podkreśla były pacjent PCZ w Otwocku.

5 komentarzy do “Nagroda dla doktor Marii Huk

 • 8 listopada 2021 o 17:41
  Permalink

  Miałem przyjemność i zaszczyt, choć przez moment dyżurowac z Panią dr Huk. Wspaniały człowiek i lekarka z pasją i oddaniem.

  Odpowiedz
 • 8 listopada 2021 o 20:14
  Permalink

  Byc moze ta Pani jest „supi”. Ale ta placówka to bylejakosc i „rzeznicy”.

  Odpowiedz
  • 9 listopada 2021 o 20:58
   Permalink

   Prawdziwy lekarz nigdy nie odmówi potrzebującemu o czym się przekonałem gdy potrzebowałem tego dla żony. Dziemuje

   Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 17:15
  Permalink

  cudowna, ciepła, super fachowiec, szkoda że coraz mniej takich lekarzy. Pani Doktor GRATULUJE i dziękuje

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2021 o 18:37
  Permalink

  Dzięki Pani doktor (nie pamiętam w którym roku) zmarła moja koleżanka śp. JANINA JÓŹWICKA.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.