Dokończą Pułaskiego, ale nie w tym roku

W kwietniu władze Otwocka przekazały mieszkańcom dobrą wiadomość – miasto otrzymało ponad 920 tys. zł na przebudowę ul. Pułaskiego. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg prace miały odbyć się jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że inwestycja przeciągnie się na 2022 rok

Bardzo się cieszę, że wykazujemy taką skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Realizując w tym tempie obrany obecnie kierunek, szybko zmodernizujemy stan większości dróg w Otwocku. Bardzo dziękuję pracownikom wydziału inwestycji i funduszy zewnętrznych oraz wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt – mówił w kwietniu prezydent Jarosław Margielski, komentując informację o przyznaniu miastu 920 tys. 377 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Złożony przez miasto wniosek dotyczył przebudowy ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Andriollego (za parkiem miejskim). Zgodnie z gotowym projektem w ramach prac nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona i wzmocniona, a infrastruktura odwodnieniowa będzie zmodernizowana poprzez budowę ścieku ulicznego. Chodnik po stronie komendy policji zostanie zmodernizowany w tym samym stylu co przy parku miejskim, czyli będzie miał granitowe wykończenie.

Wobec zapowiedzi władz Otwocka mieszkańcy niecierpliwie czekają na remont ul. Pułaskiego, która ze względu na zlokalizowane przy niej instytucje publiczne powinna być traktowana jako jedna z reprezentacyjnych ulic miasta. Tymczasem ostatnio okazało się, że zakończenie remontu drogi przesunie się na przyszły rok. Pod koniec października biuro prasowe urzędu miasta poinformowało „Linię”, że na zmodernizowanie ul. Pułaskiego jest podpisana umowa z wykonawcą (firmą Tomiraf sp. z o.o. – przyp. red.), który w tym roku ma wejść na budowę. – Niestety ze względu na problemy z materiałami na rynku te prace trochę się opóźniły. Realizacja inwestycji rozpocznie się w tym roku, ale jej zakończenie nastąpi w przyszłym – poinformowało biuro prasowe.

SW

5 komentarzy do “Dokończą Pułaskiego, ale nie w tym roku

 • 9 listopada 2021 o 08:34
  Permalink

  To powinna być jedna inwestycja – Pułaskiego, Ślusarskiego, Andriollego przy SP12. Jedna ulica warta jest drugiej!!!

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 10:15
  Permalink

  A ścieżka rowerowa? Przydałoby się połączenie od Andriollego do ścieżki przy torach.

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 17:35
  Permalink

  Ul. Andriollego przy SP12 to wstyd tego miasta.

  Odpowiedz
  • 12 listopada 2021 o 15:18
   Permalink

   Stan ulic w Otwocku to nie wstyd a wizytówka miasta. Taki mamy klimat. Miasto z dobrym klimatem, dobrze pamiętam? Proszę wskazać chociaż jedną przyzwoitą, dobrze utrzymaną na całej długości ulicę, coś jest takiego? Armii Krajowej przy UM, pewnie ujdzie, kawałeczek dalej w stronę Celestynowa – no comments. Pułaskiego? Od Armii Krajowej do Poniatowskiego – bajka, nowe chodniki, nowy asfalt, aleje drzew, może rzeczywiście dziwić brak ścieżki rowerowej, jest jednak wzdłuż Filipowicza przecież, bez przesady. No ale od Poniatowskiego do Ślusarskiego to nawet nie jest obraz nędzy i rozpaczy. To jest nędza, rozpacz i wizytówka troski miłościwie panujących oficjeli, nie tylko tych obecnych, to są wieloletnie świadome zaniedbania i zostawienie stanu ulic samym sobie. Przykre. Mamy jednak listopad, prace remontowe dopiero się zaczynają, w tym roku okolice Reymonta, Kopernika, Geislera, jakieś szaleństwo, chodniki, asfalt i w ogóle. Jak co roku – na przełomie listopada i grudnia. W okolicach maja-czerwca się to wszystko znowu rozleci…

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.