Medyczny śmigłowiec lądował w centrum

Widok śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądującego między blokami, na parkingach przy marketach czy w centrum miasta nadal zaskakuje mieszkańców, tymczasem LPR coraz częściej jest wzywane do różnych zdarzeń, nie tylko wypadków drogowych. Kilka dni temu medyczny śmigłowiec dwa razy lądował w centrum Otwocka. Ratownicy udzielili pomocy dwóm osobom, których życie było zagrożone

fot. fot. Łukasz Stąd/Facebook

W czwartek, 4 listopada około godz. 11 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie dotyczące mieszkanki Otwocka, która wymagała natychmiastowej pomocy kardiologicznej, ponieważ jej życie było zagrożone. Pilot śmigłowca LPR zdecydował, że maszyna może bezpiecznie wylądować tylko na placu u zbiegu ul. Powstańców Warszawy i ul. Andriollego w Otwocku (teren tzw. wielkiej dziury). Miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczyli strażacy z JRG Otwock, OSP Otwock-Jabłonna i OSP Wólka Mlądzka. – Na miejscu była też karetka i ratownicy nieśli kogoś na noszach do helikoptera – mówi jeden ze świadków zdarzenia. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

LPR lądowało w centrum Otwocka również kilka dni wcześniej, w poniedziałek, 1 listopada. – Zgłoszenie o około 40-letnim mężczyźnie, który stracił przytomność przy wiaduktach kolejowych przy PKP Otwock, otrzymaliśmy o godz. 11.08 – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że strażacy udzielili mężczyźnie pomocy, ale poszkodowany wymagał hospitalizacji. Z powodu braku karetek na miejsce wezwano medyczny śmigłowiec, który wylądował na placu przed dworcem kolejowym w Otwocku. – Mężczyzna został przetransportowany do szpitala – dodaje kpt. Łodygowski.

MJ

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.