Osuszą Filipowicza i Żeromskiego

Czy wkrótce poprawi się stan ulic Filipowicza i Żeromskiego po deszczu? Pod koniec października Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wygrało ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych przetarg na remont odwodnienia na tych dwóch otwockich ulicach. Na wykonanie prac spółka ma pięć tygodni

Pod koniec października ZDP ogłosił postępowanie na remont odwodnienia na drogach powiatowych ul. Filipowicza i ul. Żeromskiego w Otwocku. Na ul. Filipowicza na rondzie przy skrzyżowaniu z ul. Andriollego mają zostać wymienione istniejące dwie studnie na studnie o średnicy 2500 mm, a także będzie wykonana nowa studnia rewizyjna o średnicy 2500 mm wraz z podłączeniem do istniejących studni. Ich głębokość określono na trzy i pół metra. Z kolei na ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Reymonta zostaną wymienione cztery istniejące studnie na studnie o średnicy 2000 mm. Ich głębokość także wyniesie trzy i pół metra.

Zainteresowane firmy składały oferty do 27 października. Dzień później Zarząd Dróg Powiatowych poinformował, że w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją otwocka spółka miejska OPWiK, która za wykonanie całości robót zaproponowała kwotę 110 tys. 700 zł. Oferta OPWiK została przyjęta. Na realizację zadania spółka będzie miała pięć tygodni od czasu podpisania umowy na remont odwodnienia na wskazanych drogach. Oprócz wymiany studni po przeprowadzonych pracach OPWiK odtworzy nawierzchnie chodników i dróg rowerowych. Wszystkie prace mają być prowadzone w taki sposób, by nie powodowało to nadmiernych uciążliwości dla użytkowników ruchu. Było to kolejne postępowanie ogłoszone w tej sprawie. Wcześniejszy przetarg został unieważniony 20 października z powodu braku ofert.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.