Przyjedź do Otwocka, dostaniesz budkę lęgową!

Każde miasto w ramach promocji musi zadbać o gadżety wręczane odwiedzającym je oficjelom. W Otwocku długopisy czy notatniki z herbem miasta już się znudziły, więc teraz w magistracie można będzie dostać… budki lęgowe dla ptaków

fot. UM Otwocka

Nietypowym pomysłem na promocję miasta pochwalił się w środę w swoich mediach społecznościowych prezydent Jarosław Margielski. – Wyjątkowe miasto musi posiadać wyjątkowy gadżet reklamowy, ponieważ to rzutuje na jego wizerunek. Promocyjne kubki, notesiki, długopisy czy magnesy są OK, ale to niczym niewyróżniający się standard. Stąd wziął się pomysł opracowania czegoś unikalnego, proekologicznego i zarazem podkreślającego leśny charakter miasta z dobrym klimatem – informuje na swoim profilu prezydent Otwocka.

Dostępne są trzy wzory budek lęgowych. – Jeden rodzaj, o prostokątnym kształcie, jest przeznaczony wyłącznie dla jerzyków, a drugi dla małych ptaków, takich jak sikorki, wróble czy pleszki – wyjaśnia Jakub Grzywacz, p.o. naczelnika wydziału ochrony środowiska w urzędzie miasta, który nadzorował wykonanie prac. – Jerzyki to naturalna broń w walce z insektami. Zjadają nawet do 20 tys. komarów dziennie – tłumaczą urzędnicy.

Każda z nich jest wykonana z drewna, bez jakichkolwiek plastikowych czy metalowych dodatków. Obdarowane budkami osoby muszą jednak wykazać się zdolnościami manualnymi, bo prezenty będą wręczane w postaci do samodzielnego złożenia. Na szczęście zostały pomyślane w ten sposób, że montaż nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Na budkach wygrawerowano laserowo herb Otwocka i napis „Otwock miasto z dobrym klimatem”. Nie zabrakło także dekoracji w stylu świdermajer.

Kto może dostać  budkę? – Ptasie domki jako element promocyjny miasta będą rozdawane gościom oraz mieszkańcom Otwocka za różne działania proekologiczne, także w miejskich szkołach i przedszkolach – informuje na swoim profilu Jarosław Margielski.

Sen

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.