Syn znęcał się nad matką

39-latek z Osiecka był dobrze znany policjantom. Kilka tygodni temu funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleźli nielegalną uprawę konopi indyjskich. 39-latek nadużywał alkoholu i narkotyków, przez co stawał się agresywny w stosunku do swojej matki. Podczas ostatniej interwencji mundurowi znaleźli u niego ponad 60 gramów marihuany. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące

Mężczyzna od dwóch lat znęcał się psychicznie nad matką. Podczas ostatniej domowej awantury musiała interweniować policja. – W czasie awantur 39-latek często znajdował się pod wpływem alkoholu i środków odurzających – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Syn wyzywał matkę, był wobec niej wulgarny, zakłócał jej nocny spoczynek i groził śmiercią – dodaje mł. asp. Harabin. I zaznacza, że podczas policyjnej interwencji 39-latek został zatrzymany. W czasie przeszukania należących do niego pomieszczeń policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. – Funkcjonariusze zabezpieczyli 61 gramów marihuany – mówi mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że po zebraniu materiału dowodowego 39-latek usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad matką i posiadania narkotyków.

Okazało się, że nie tylko matka obawiała się syna, bali się go także sąsiedzi. – Od jakiegoś czasu dzielnicowy otrzymywał od okolicznych mieszkańców sygnały, że obawiają się 39-latka, który niejednokrotnie spacerował po ulicach z siekierą w ręku – tłumaczy mł. asp. Paulina Harabin.

Kilka tygodni temu funkcjonariusze odkryli w miejscu zamieszkania 39-latka nielegalną uprawę konopi indyjskich. Znajdował się tam m.in. dorodny krzew o wysokości ok. trzech metrów oraz 91 sadzonek konopi. – Wtedy mężczyzna usłyszał zarzuty, które są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin.

Prokurator wystąpił do sądu rejonowego z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sąd się zgodził i zastosował wobec 39-latka trzymiesięczny areszt. Za znęcanie się nad najbliższymi osobami sprawcy grozi do pięciu lat więzienia. Policjanci apelują, aby osoby dotknięte przemocą domową nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji życiowej. – Świadkowie takiego zachowania również powinni czuć się zobowiązani do informowania odpowiednich służb, aby mogły pomóc ofiarom przemocy domowej, do której często dochodzi za zamkniętymi drzwiami – podkreślają policjanci.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.