Kto zaprojektuje i zbuduje pomnik Iskry?

Władze Otwocka ogłosiły konkurs na wykonawcę programu funkcjonalno-użytkowego, który będzie podstawą realizacji pomnika biało-czerwonej Iskry w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Jako lokalizację pomnika miasto wskazuje swoją działkę w rejonie ulicy Hożej, Kruczej i Andriollego

Jeszcze przed 11 listopada, czyli kolejną rocznicą katastrofy lotniczej z 1998 roku, w której zginęli mjr pilot Tomasz Pajórek i mjr pilot Mariusz Oliwa, miasto ogłosiło zapytanie ofertowe na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy pomnika biało-czerwonej Iskry w Otwocku. Program ma być podstawą realizacji inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ogłoszeniu podano już konkretną lokalizację pomnika. Będzie nią należąca do miasta działka w centrum Otwocka, na której dawniej stał samolot Lim-2.

W ogólnych założeniach miasto wymaga od wykonawcy, żeby program uwzględniał budowę pomnika z samolotem na trzymetrowym postumencie (stalowej konstrukcji) w formie „wzbijającego się w górę” pod kątem 30 stopni biało-czerownego lotniczego krzyża i płytą podstawy w kształcie pękniętej na pół biało-czerwonej szachownicy z iluminacją LED podświetlającą samolot, a także montaż elementów małej architektury. Wykonanie programu ma nastąpić dość szybko, bo w czasie miesiąca od podpisania umowy z miastem. Zważywszy na fakt, że oferty można składać do 15 listopada, może to nastąpić jeszcze  w tym roku.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.