Przebudują Stare Miasto?

Jeszcze w tym roku planujemy remont bardzo wyeksploatowanej ulicy Stare Miasto przed kościołem św. Wita – zapowiada burmistrz Michał Rudzki. Gmina ogłosiła konkurs na wyłonienie firmy, która przeprowadzi remont. Po złożeniu ofert okazało się, że do inwestycji trzeba dołożyć jeszcze trochę pieniędzy. Radni zdecydują o tym na sesji w drugiej połowie listopada

Stare Miasto w Karczewie to reprezentacyjna ulica w centrum, która znajduje się tuż obok kościoła św. Wita. Po przebudowie okolicznych dróg i budowie ronda na skrzyżowaniu z ulicą Żaboklickiego droga ewidentnie wymaga naprawy. Pod koniec października urząd ogłosił postępowanie na wyłonienie wykonawcy remontu tej drogi na odcinku od ulicy Mickiewicza do ul. Żaboklickiego. Remont ma polegać na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej po uprzednim sfrezowaniu starej warstwy. Dodatkowo zostaną wymienione krawężniki, które są bardzo zniszczone.

Po otwarciu ofert wykonawców okazało się, że najniższa z nich przewyższa kwotę przeznaczoną na to zadanie. Dlatego burmistrz Michał Rudzki zapowiada, że na najbliższej sesji złoży do rady miejskiej wniosek o przesunięcie w budżecie brakujących pieniędzy. – Zaproponujemy na sesji zwiększenie środków na remont ulicy Stare Miasto. Mamy na to zadanie 100 tys. zł, a potrzebujemy dodatkowo ok. 80 tys. zł – tłumaczy w rozmowie z „Linią” burmistrz Karczewa. – Ten odcinek ulicy został bardzo zniszczony przez dwie inwestycje – na ul. Żaboklickiego w tym i budowę ronda w ubiegłym roku.  Remont takiego fragmentu drogi to nie jest może duża inwestycja, ale jest ona ważna z punktu widzenia miasta, bo to jest centrum, które odwiedzają mieszkańcy, kupcy pobliskiego bazaru i uczestnicy uroczystości w kościele. Droga zyska nową nawierzchnię, a wiosną chcemy tam zrobić również estetyczne oświetlenie, takie jak na ulicy Bohaterów Westerplatte. Dzięki temu ścisłe centrum Karczewa wkrótce zostanie wyremontowane, bo teraz została zrobiona ulica Żaboklickiego, wczesną wiosną ruszymy z pracami na ulicy Kościelnej, ogłosiliśmy też zapytanie ofertowe na projekt modernizacji ulicy Bielińskiego, od ronda przy kościele do ul. Karczówek – informuje burmistrz Rudzki. Prace remontowe na ulicy Stare Miasto mają zakończyć się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.