Peugeot uderzył w drzewo. Pijani kierowca i pasażer uciekli do lasu

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś w południe. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 862, za wsią Podbiel (gm. Celestynów) kierowca peugeota  uderzył w drzewo i uciekł do lasu razem z jednym kolegą, zostawiając drugiego w rozbitym aucie. Na miejscu interweniowały służby. Jedna osoba została poszkodowana, ale nie wymagała hospitalizacji 

W poniedziałek, 22 listopada około godz. 12 trzech pijanych mężczyzn podróżowało peugeotem na praskich rejestracjach przez gminę Celestynów. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 862 kierowca stracił panowanie nad samochodem. Peugeot zjechał z drogi i wbił się w drzewo. Kierowca i jeden z pasażerów uciekli do lasu, pozostawiając w uszkodzonym samochodzie swojego pijanego kolegę. 

Na miejscu interweniowały służby. Jako pierwsza na miejscu pojawiła się straż pożarna: JRG Otwock, OSP Podbiel i Wojskowa Straż Pożarna. – Kiedy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że dwóch mężczyzn oddaliło się z miejsca zdarzenia, a jeden znajdował się w uszkodzonym samochodzie – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. I dodaje, że strażacy szybko odnaleźli dwóch mężczyzn z peugeota. 

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja. – Jeden z mężczyzn został poszkodowany, ale nie wymagał hospitalizacji – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że w pierwszej chwili nie było wiadomo, który z mężczyzn kierował osobówką. – Okazało się, że sprawcą kolizji był 28-letni mężczyzna, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a także był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin. Policja prowadzi w tej sprawie dalsze czynności. 

MJ

fot. Artur Kubajek 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.