Nowy chodnik do końca roku

Rozpoczął się remont chodnika przy ul. Karczewskiej. Będzie on umiejscowiony nie tuż przy jezdni, jak dotychczas, a za pasem zieleni. Tak ma być bezpieczniej

Modernizacja chodnika po zachodniej stronie jezdni ul. Karczewskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Batorego w kierunku Karczewa, to drugi etap remontu tej drogi. Roboty nadzoruje Zarząd Dróg Powiatowych, natomiast władze Otwocka sfinansowały przygotowanie wartego 80 tys. zł projektu inwestycji. Chodnik będzie oddzielony od jezdni pasem zieleni. Tak ma być bezpieczniej i estetyczniej. Jak informuje Marcin Kasprzak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, prace idą zgodnie z planem. Remont ma zakończyć się do końca grudnia.

We wrześniu w ramach pierwszego etapu modernizacji wyremontowano jezdnię ul. Karczewskiej. Sfrezowano wówczas nawierzchnię ulicy, wykonano warstwę wyrównawczą z betonu asfaltowego o grubości ok. dwóch centymetrów, ułożono stalową siatkę, która wzmacnia konstrukcję nawierzchni, oraz wykonano dwie warstwy bitumiczne. Na tę inwestycję władze powiatu otrzymały prawie 1 mln zł dofinansowania z budżetu państwa.

BM

3 komentarze do “Nowy chodnik do końca roku

 • 25 listopada 2021 o 13:04
  Permalink

  Wreszcie może przestaną łazić po ścieżce rowerowej.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 10:44
  Permalink

  szkoda tylko, że latarnie nie będą go oświetlały, bo są tak ustawione jak są i to już widać

  Odpowiedz
 • 1 grudnia 2021 o 11:22
  Permalink

  bezpieczniej to będzie jak przy okazji stanie fotoradar

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.