Pomagamy potrzebującym maluszkom i młodzieży

To już ósma edycja akcji charytatywnej „Nie bądź sknera, kup pampera”, która cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców powiatu otwockiego, lecz także innych miast w Polsce. Przedświąteczna zbiórka rozpoczęła się kilka dni temu i potrwa do piątku, 17 grudnia do godz. 20. Po raz kolejny darczyńcy mogą pomóc porzuconym, chorym dzieciom i młodzieży, m.in. z Rodzinnego Domu Dziecka w Podbieli i maluszkom z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Tak wyglądała zbiórka w ubiegłym roku

AGNIESZKA JASKULSKA

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Teraz jest idealny czas, aby zrobić coś dobrego, szczególnie dla chorych dzieci. Tegoroczna akcja „Nie bądź sknera, kup pampera” rozpoczęła się we wtorek, 16 listopada i potrwa do piątku, 17 grudnia do godz. 20. To już ósma edycja tej wyjątkowej akcji, którą „Linia” od początku istnienia objęła patronatem medialnym i co roku nagłaśnia. – Pierwsza zbiórka charytatywna „Nie bądź sknera, kup pampera” odbyła się w 2014 roku. Miała to być jednorazowa akcja, ale szybko się okazało, że jest tak dużo ludzi o dobrych sercach chcących pomóc dzieciom i młodzieży, że efekty zbiórki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – tłumaczy Kinga Błaszczyk, która wspólnie z Pauliną Stepków organizuje akcję „Nie bądź sknera, kup pampera”. 

Zbiórka z roku na rok staje się coraz popularniejsza nie tylko wśród mieszkańców powiatu otwockiego, lecz także na całym Mazowszu i w innych miastach w Polsce. W tym roku przedświąteczna akcja objęła pomocą kilka placówek, w których przebywają noworodki, starsze dzieci i młodzież. Dary trafią do porzuconych maluszków przebywających w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, a także do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach oraz do podopiecznych Domów dla Dzieci w Otwocku i Rodzinnego Domu Dziecka w Podbieli w gminie Celestynów. Akcja wesprze także organizację społeczną „Misja Pomocy. Nowe Pokolenie Warszawa”. Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zachęcają darczyńców do wysyłania paczek do ogniska „Świder” im. K. Lisieckiego „Dziadka” w Otwocku (adres poniżej). 

 

Zbierane są:

– pieluchy w rozmiarach: 3, 4, 4+, 5, 6;

– chusteczki nawilżane;

– obiadki, deserki, kaszki dla niemowląt;

– podkłady higieniczne;

– kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt (np. Linomag, Sudocrem, kremy, emolienty itp.);

– chemia dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania) oraz chemia gospodarcza;

– środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki jednorazowe (S, M ,L), 

– płyny do dezynfekcji;

– ubranka dziecięce NOWE w rozm.: 92-116

– NOWE: ręczniki kąpielowe (70/140 cm), 

– NOWA pościel (160/200 cm) i prześcieradła (90 cm).

Niektóre miejsca zbiórki

Do akcji włącza się wiele placówek edukacyjnych, urzędów, instytucji, sklepów i przedsiębiorców z różnych gmin w powiecie otwockim i z całej Polski. Podajemy tylko kilka adresów: 

  • Józefów: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Długa 44 (pon.-niedz. w godz. 6-22),
  • Otwock: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Poniatowskiego 10 (pon.-pt. w godz. 6-22, sob.-niedz. w godz. 7-14), 
  • Otwock: klub sportowy w Świdrze, ul. Kołłątaja 48 (pon.-pt. w godz. 6-23, sob.-niedz. w godz. 8-22).
  • Karczew: Centrum Kultury i Sportu, ul. Widok 2 (pon.-pt. w godz. 8-18)
  • Karczew: hala sportowa, ul. Bohaterów Westerplatte 55 (pon.-niedz. w godz. 8-23).

Kontakt i wysyłka darów 

  • Paczkę z darami można także wysłać pocztą lub kurierem na adres: Ognisko Wychowawcze „Świder” im. K. Lisieckiego „Dziadka”, ul. Mickiewicza 43/47, 05-402 Otwock. Koniecznie z dopiskiem: „Nie bądź sknera, kup pampera”.
  • Osoby zainteresowane organizacją zbiórki w swoich placówkach mogą uzyskać szczegółowe informacje pod nr tel. 500 313 033 (Paulina Stepków) oraz 602 517 599 (Bożena) lub e-mailem: info.sknera@gmail.com.
  • Zajrzyj też na Facebooka „Nie bądź sknera, kup pampera” https://www.facebook.com/events/1963812757123405

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.