Mikołajki jak z bajki

6 grudnia jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Niektórzy poprzedniego wieczoru przygotowują buty, inni skarpety, jeszcze inni będą rano szukać podarków pod poduszkami. W tym roku mikołajki wypadają w poniedziałek, dlatego większość otwartych imprez dla najmłodszych odbędzie się w weekend

PRZEMEK SKOCZEK

OTWOCK

Spotkanie ze św. mikołajem odbędzie się w niedzielne popołudnie, 5 grudnia na skwerze Szarych Szeregów przy teatrze. Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu zapowiada dzień pełen atrakcji dostępnych w godz. od 12 do 17. Już od południa na dzieci będzie czekał mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie, szepnąć mu do ucha dwa słówka o wymarzonym prezencie, wsiąść do jego magicznych sań oraz przywitać się z reniferami. Każdy maluch może liczyć na piernikowy podarek, który samodzielnie ozdobi. Dzień na skwerze zakończy świąteczny koncert Marli. Wstęp wolny.

Tego dnia zostaną ogłoszone wyniki konkursu na kartkę świąteczną, który trwa do wtorku, 30 listopada. Dodatkowo o godz. 13 na scenie „Jaracza” rozpocznie się spektakl „Elfy i fabryka prezentów” (biletowany). Mikołajkowa impreza odbędzie się wśród uwielbianych przez dzieci iluminacji. Już teraz są one instalowane przy teatrze i w innych częściach miasta, m.in. na skwerze Lennestadt, w parku miejskim i tzw. małpim gaju. Ich odpalenie zaplanowano na początek grudnia. Najpierw, prawdopodobnie już w czwartek, zostaną włączone iluminacje przy teatrze, potem w niedzielę w parku i sukcesywnie w pozostałych miejscach.

CELESTYNÓW

„Bajkową niedzielę z Olafem i Elzą” zaplanowano 5 grudnia w hali sportowej. Imprezę, która rozpocznie się o godz. 15, prowadzi DJ BikeMusic. W programie są: rozstrzygnięcie konkursu „Zimowy pejzaż świąteczny” i otwarcie wystawy najlepszych prac, występy dzieci i dorosłych z sekcji baletu i tańca nowoczesnego, gier i zabaw ruchowych oraz kick-boxingu. W godz. 16-18 odbędą się rodzinne warsztaty przedświąteczne, zabawy i konkursy z nagrodami oraz wystawa prac uczestników zajęć stałych Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Wstęp wolny.

Na początku grudnia ruszy także cykl warsztatów mikołajkowych w gminnych świetlicach: w Jatnem (4.12, godz. 13), w Dyzinie (6.12, godz. 16.30), Pogorzeli (8.12, godz. 16.30) i Glinie (9.12, godz. 16.30). Wstęp na nie jest wolny, ale obowiązują zapisy telefoniczne w GOKiS.

JÓZEFÓW

Impreza mikołajkowa odbędzie się w sobotę, 4 grudnia na skwerze im. św. Jana Pawła II w centrum miasta. Początek o godz. 15.30. Najpierw na dzieci będzie czekać niespodzianka w plenerze, a następnie koncert pt. „Let It Snow”. Polskie i zagraniczne przeboje świąteczne wykonają józefowskie zespoły wokalne Mała Mokka i Mokka. Wstęp wolny.

KOŁBIEL

W niedzielne popołudnie 5 grudnia na rynku przed kościołem odbędzie się Kołbielski Jarmark Świąteczny. Wydarzenie rozpocznie msza o godz. 12.30, po której nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku. Można będzie nabyć wyroby rękodzielnicze przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i indywidualnych artystów. W programie dnia są: minikoncert Piotra Gronka, który zagra na ludowym instrumencie dętym zwanym ligawką, animacje, teatrzyk świąteczny „Elf w tarapatach”, ogłoszenie wyników konkursu bożonarodzeniowego i spotkanie ze św. mikołajem, który będzie rozdawał drobne prezenty. Na zakończenie zostaną włączone światełka na choince.

WIĄZOWNA

Wspólne ubieranie choinki odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia na terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury i zostanie połączone z kiermaszem świątecznym. Na stoiskach znajdziemy m.in.: dekoracje świąteczne, oryginalne opakowania na prezenty, rękodzieło. Zaplanowano także inaugurację kolejnej edycji akcji Świąteczna Radość Pomagania. W programie wydarzenia są: koncerty zespołu wokalnego Spirituals Singers Band i grupy Idylla, prezentacje artystyczne uczniów, wiedeńska karuzela, kiermasz książek, świąteczna poczta, gry, zabawy, animacje, goździkowo-cynamonowa kawiarenka, food trucki i spotkanie ze św. mikołajem. Wszystko to w godz. 12-16. Wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.